×

Najlepsze oświetlenie dla Twojego domu

Najlepsze oświetlenie dla Twojego domu

lampyOświetlenie, oprócz podstawowej roli, powinno również dodawać klimatu, podkreślać styl wnętrza oraz uwydatniać elementy wystroju. Specjaliści ze sklepu Mebelio przedstawią najważniejsze wskazówki, dotyczące oświetlenia zewnętrznego oraz poruszają temat popularnych ostatnimi czasy lampionów.

Wybór odpowiedniego źródła światła nie jest prostym zadaniem. Aby stworzyć przyjazny klimat, powinniśmy dobierać źródła światła, zgodnie z wielkością i przeznaczeniem pomieszczeń.

1. Oświetlenie dużych powierzchni.

Wybierając oświetlenie do pomieszczeń o dużej powierzchni, np. jadalnia czy kuchnia, powinniśmy zdecydować się na oświetlenie punktowe. Umieszczone nad blatem, stołem czy wysepką, pozwolą na podkreślenie ważnych elementów.

2. Światło w niskich pomieszczeniach.

W przypadku małych i niskich pokoi, należy unikać dużych żyrandoli. Jeśli się na nie zdecydujemy, pomieszczenie wyda się jeszcze niższe. Dobrym rozwiązaniem jest chociażby podświetlenie obrazów czy półek. Pamiętajmy też o tym, aby lampy przeznaczone do użytkowania w niewielkim pomieszczeniu, nie były zbyt masywne. ‘Ciężki’ materiał może przytłoczyć małe przestrzenie.

3.Światło w biurze i w kuchni.

Niektóre strefy, poza mocnym oświetleniem ogólnym, potrzebują innych źródeł światła. Dotyczy to przede wszystkim miejsc, w których pracujemy, czytamy, bądź przyrządzamy posiłki. Dodatkowe jasne oświetlenie strefowe, spowoduje, że nasze oczy nie będą się szybko męczyć, a poszczególnie elementy staną się bardziej widoczne.

4.Oświetlenie łazienki

Kąpiel powinna być dla nas znakomitym odprężeniem po ciężkim dniu pracy. Oświetlając lustro, fugi, płytki i kabinę prysznicową, zamienimy swoją łazienkę w domowe SPA, pozwalające na długie chwile relaksu.

Niezwykły urok lampionów

Akcesoriów do domu, pozwalających nadać mu odpowiedni klimat jest mnóstwo. Warto jednak pomyśleć o czymś innym niż lampy podłogowe, stołowe i wiszące. Ciekawym elementem dekoracyjnym są właśnie lampiony. W czym tkwi sukces? Dzięki niewielkim rozmiarom mogą być dopasowane do każdego pomieszczenia. Ponadto, dostarczają niebywałe wrażenia estetyczne, wpływające na wszystkie nasze zmysły. Co więcej, wprowadzenie sensualnego i urokliwego klimatu sprawia, że goście odwiedzający nasz dom czują się niezwykle komfortowo i po zakończeniu wizyty z niecierpliwością oczekują na kolejną.

Oprócz lampionów do sypialni czy salonu, dobrym pomysłem są również lampiony na balkon i taras. Ich szeroki wybór znajdziesz na stronie mebelio.pl.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.