×

Namiocik do pokoju dziecinnego i nie tylko.

Namiocik do pokoju dziecinnego i nie tylko.

namiocikPokój dziecinny stanowi pierwsze zetknięcie się dziecka z pojęciem prywatności. Ten mały świat w sobie jest jego odskocznią od rzeczywistości, którą może prawdziwie nazwać własną. Każdy pokój dziecinny odzwierciedla najbardziej wyraźne aspekty psychiki danego dziecka pomagając mu w rozwoju talentów oraz umiejętności. Zabawki, książki, obrazki stanowią tylko jedne z najczęstszych artykułów dopełniających ten obraz. Do coraz częstszych widoków zaczyna zaliczać się mały wolnostojący namiocik.

Namiocik dla dziecka, bezwiednie kojarzy się dorosłym z ich własnym dzieciństwem, kiedy to budowanie „bazy” z poduszek i koca pozwalało na udanie się w świat wyobraźni i doskonałą zabawę. Namiociki spełniają podobną funkcję, dając dziecku osobną, prywatną przestrzeń w jego małym indywidualnym świecie. Dzięki takiemu dodatkowi codzienne zabawy nabierają zupełnie nowego wymiaru, a dziecko jest w stanie lepiej ćwiczyć swoją wyobraźnię. Świadomość posiadania prawdziwie własnego miejsca działa budująco na każdego człowieka, małe dzieci również podpadają pod tą regułę.

Funkcjonalność namiocików dziecięcy wcale nie kończy się w obrębie pokoiku. Artykuł ten z powodzeniem może służyć, jako ochrona przed słońcem, deszczem oraz wiatrem w trakcie rodzinnych wyjazdów nad morze, jezioro czy do lasu. Dziecko czuje się bezpieczniej posiadając świadomość zabrania istotnej, znajomej części swojej rzeczywistości ze sobą. W efekcie zawsze pozostaje w bezpośrednim kontakcie z atmosferą domowego zacisza.

Wybierając namiocik dla dziecka warto zwrócić uwagę czy będzie on mógł zostać zabrany w ewentualną podróż. Jeśli tak to, jakie dodatkowe opcje oferuje? Ilość kieszonek, rozmiar przed i po złożeniu, stabilność to główne elementy, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu. Namiociki występują w wariantach przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Namiocik dla malucha musi posiadać więcej przestrzeni by nie krępować ruchów dziecka oraz przegródki na najpotrzebniejsze rzeczy (jak smoczki, butelki, zabawki). Warianty dla dzieci starszych mogą być mniejsze, im dziecko starsze tym lepiej potrafi zaakcentować, co mu się bardziej podoba. Inwestycja w namiocik dla dziecka z pewnością przyniesie wiele korzyści oraz okazji do dobrej zabawy nie tylko dla dziecka, ale również dla rodzica. Namiocik dla dzieci znajdziesz w wielu sklepach internetowych, takich jak: http://www.multistore.pl/namiot-dla-dzieci,c30.html

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.