×

Niezbędne wyposażenie łazienki

Niezbędne wyposażenie łazienki

Czy marzysz o nowej łazience, która będzie przestrzenna oraz funkcjonalna? Czeka Cię upragniony remont, podczas którego nie chcesz przeoczyć najpotrzebniejszych rzeczy? W dzisiejszym wpisie zajmiemy się najważniejszymi elementami w wyposażeniu domowych łazienek, abyś mógł zaopatrzyć ją w kilka niezbędnych rzeczy, które zapewni wygodne i funkcjonalne korzystanie z toalety.

Prysznic czy wanna?

Zastanawiasz się nad wyborem pomiędzy prysznicem, a wanną? Już spieszymy z pomocą! Wybierając prysznic możemy znacznie więcej zaoszczędzić łazienkowej powierzchni, którą przeznaczymy na inny mebel. Poza tym kąpiel pod prysznicem jest zdecydowanie bardziej oszczędna, niż w wannie, gdzie zużywamy zdecydowanie większą ilość wody. Poza tym korzystanie z prysznica może być równie wygodne, jak w przypadku dużej wanny. Wystarczy zakupić prysznic z dodatkowymi wbudowanymi funkcjami, jak na przykład bicze wodne umieszczone w ścianie prysznica oraz hydromasaż.

Filtry na wodę

Często woda w kranie ma różną twardość i warto zastosować dostępne na rynku filtry. Za twardość wody odpowiadają takie pierwiastki jak wapń oraz magnez, które w dużych ilościach źle wpływają na kondycję naszej skóry oraz włosów. Zamontowanie takiego elementu jest jednym ze sposobów na łamliwe włosy, które również nie będą zbyt szybko się przetłuszczały.

Szafka na łazienkowe akcesoria

Aby każda z używanych przez nas rzeczy nie leżała w każdym kącie łazienki, polecamy wygodną łazienkową szafkę, która zapewni doskonałą skrytkę dla wszystkich artykułów oraz kosmetyków. Zakupiona szafka sprawi, że wszystko znajdzie dla siebie miejsce, a Ty w bardzo szybkim czasie jednym miejscu znajdziesz wszystko czego potrzebujesz. W sklepie z meblami oraz łazienkowymi akcesoriami znajdziesz wiele modeli szafek, abyś mógł dopasować ją do własnej aranżacji oraz stylu łazienki.

Lustro

Łazienka to miejsce, gdzie codziennie układamy fryzurę oraz wykonujemy podstawową pielęgnację twarzy jak i ciała. Lustro wraz z odpowiednim oświetleniem to coś, o czym nie możemy zapomnieć przy urządzaniu nowej łazienki. Oprócz standardowych kwadratowych luster, które są umieszczane na wysokości naszej twarzy, polecamy większe rozmiary, które pozwolą nam na przejrzenie się w lustrze w całej okazałości. Światło najlepiej umieścić powyżej górnej krawędzi lustra, aby oświetlało od gór do dołu lub po obu jego stronach. Jeśli nie posiadamy miejsca na dodatkowe kinkiety koło lustra, polecamy model, gdzie pod powierzchnią lustra będą znajdować się już wmontowane na przykład lampy ledowe.

https://pixabay.com/pl/%C5%82azienka-okno-przestrze%C5%84-k%C4%85piel-1872193/

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.