×

Nowa wanna? A może renowacja starej?

Nowa wanna? A może renowacja starej?

wannyWanna to jeden z podstawowych elementów wyposażenia mieszkania. Jej dobry stan to kwestia nie tylko estetyki, ale też zdrowia i dobrego samopoczucia. Warto o tym pamiętać podczas planowania remontu łazienki. A jak sprawić, by stan wanny gwarantował komfort oraz pełną higienę kąpieli? Wcale nie trzeba regularnie jej wymieniać – wystarczy profesjonalna renowacja!

Kąpiele w wannie to najbardziej komfortowy sposób mycia ciała, a także rewelacyjny pomysł na relaks. Żeby jednak spędzone tak chwile były rzeczywiście przyjemne, trzeba dysponować czystą, estetyczną i wygodną wanną. Niestety, zachowanie takich elementów wyposażenia w dobrym stanie bywa trudne. Regularna styczność z wodą powodującą żółknienie, osadzanie się kamienia, a także rdzewienie niektórych elementów lub awarie wodociągów, wskutek których z kranu leci brudna, barwiąca wannę woda – to najczęstsze czynniki sprawiające, że pierwotny wygląd wanny ulega pogorszeniu. Przy długotrwałym użytkowaniu dochodzi również do innych zniszczeń, jak choćby odpryski i rysy z powodu przypadkowych uderzeń czy zniszczenia będące skutkiem czyszczenia wanny przy użyciu środków chemicznych naruszających jej powłokę.

Decydując się na remont łazienki, najczęściej myślimy o wymianie kafelków lub malowaniu ścian. Mniej osób zastanawia się nad wymianą wanny, bo nawet jeśli jest już nadgryziona przez ząb czasu, to z reguły wymaga większego wkładu finansowego. Wynika on nie tylko z cen wanien, ale też z potrzeby wynajęcia osób, które dostarczą nowy nabytek, zamontują go, a często też obudują płytkami.

Na szczęście, zniszczenia wanny wcale nie świadczą o konieczności jej wymiany. Dogodniejszą i tańszą opcją jest skorzystanie z usług renowacyjnych. Szczegółowe informacje o zaletach takiego rozwiązania można znaleźć na stronie www.jak-nowa.pl. Poza niższym kosztem usługi, warto wspomnieć o takich korzyściach wynikających z renowacji, jak brak opłat za dodatkowe części do wanny, brak potrzeby wzywania hydraulika do jej montażu oraz zachowanie porządku – renowacja nie wymaga rozbijania płytek obudowujących wannę i nie narusza żadnych elementów w dotychczasowym wyposażeniu łazienki.

Sposób wykorzystywany przez specjalistów z www.jak-nowa.pl do renowacji wanien sprawdza się również przy odnawianiu brodzików prysznicowych oraz umywalek, więc bez większego problemu można poprawić wygląd nie tylko wanny, ale i pozostałych urządzeń sanitarnych znajdujących się w łazience. Specjalnie dopasowana, wytrzymała wkładka nalewna na powierzchnię zniszczonych urządzeń sprawi, że wszystkie będą wyglądały jak nowe!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.