×

Nowoczesna aranżacja jadalni – pomysły i inspiracje

Nowoczesna aranżacja jadalni – pomysły i inspiracje

Nowoczesna aranżacja jadalni obejmuje obecnie znacznie więcej mebli, aniżeli tylko obowiązkowe stół i komplet krzeseł. Oczywiście meble te nadal stanowią podstawę umeblowania, jeśli chodzi o pomieszczenie, jakim jest jadalnia, ale wymagają one odpowiedniego towarzystwa. Przede wszystkim należy jednak pamiętać o tym, aby cała aranżacja była spójna, a meble korespondowały ze sobą stylistycznie oraz kolorystycznie. Nowoczesne meble do jadalni będą już na pierwszy rzut oka urzekać swoim modernistycznym charakterem oraz bezpretensjonalną prostotą. Jak jednak urządzić to pomieszczenie, aby prezentowało się ono niebanalnie, a zarazem modnie? Wystarczy skorzystać z poniższych pomysłów jednocześnie szukając inspiracji na https://www.meblezagrosze.pl/jadalnia,340.html.

Przeszklenia to jest to!

Witryna to mebel, bez którego trudno wyobrazić sobie nowoczesną jadalnię. To właśnie na jej przeszklonych półkach eksponuje się kolekcję domowej porcelany czy też szkła użytkowego. Jak jednak wybrać przeszkloną witrynę, która idealnie wpasuje się w nowoczesną aranżację jadalni? Warto postawić w tym miejscu na gorący trend, jakim są podświetlane półki we wnętrzu witryny. Do wykonywania podświetlenia w witrynach wykorzystywane jest przede wszystkim oświetlenie typu LED. Poza swoją energooszczędnością ma ono również kolejną dużą zaletę – daje możliwość wykorzystania wielu kolorów podświetlenia. Dzięki temu możemy perfekcyjnie dopasować podświetlenia do całej kolorystyki naszego wnętrza, kierując się zasadą zbliżonych barw bądź dobierając odcienie na zasadzie efektownego kontrastu. Podświetlane półki w witrynach nadadzą każdej jadalni niepowtarzalnego charakteru i sprawią, że pomieszczenie to nabierze indywidualnego wyrazu.

Ścienne półki tworzą efekt

W jadalniach poczesne miejsce zajmują pojemne komody czy też przeszklone witryny. Tymczasem jeśli chcemy wyróżnić nasze wnętrze i sprawić, że nabierze nowoczesnego charakteru, warto postawić na lekkie półki na ścianę. Świetnie prezentują się one powieszone zamiast lustra czy też obrazu nad jadalnianą komodą. Można na nich wyeksponować tradycyjne elementy wyposażenia jadalni, takie jak filiżanki bądź ozdobne wazy, ale fenomenalny efekt stworzą bardziej futurystyczne, rzadko spotykane wazony czy też ramki na zdjęcia w nowoczesnej stylistyce. Na ściennych półkach w jadalni można również postawić kolekcję ulubionych książek czy też ożywiające wnętrze rośliny doniczkowe.

Jak widać, nawet niewielkim nakładem kosztów możemy zmienić jadalnię w nowoczesne wnętrze o nietuzinkowym charakterze. Z pewnością codzienne spożywanie w niej posiłków będzie wówczas stanowiło prawdziwą przyjemność.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.