×

Nowoczesna łazienka – jak wprowadzić nowoczesność do wnętrza?

Nowoczesna łazienka – jak wprowadzić nowoczesność do wnętrza?

nowoczesna-lazienkaWnętrza podążające za współczesnymi trendami są marzeniem wielu osób. Stworzenie czegoś podobnego u siebie w mieszkaniu nie jest takie łatwe jak na pozór się wydaje. Każdy z nas niby wie i czuje czym jest nowoczesność, ale zaprojektowanie pomieszczenia od podstaw z zachowaniem wytycznych może być kłopotliwe i przyprawić o zawrót głowy nawet najbardziej cierpliwe osoby. Zwłaszcza jeżeli przyjdzie nam zająć się najtrudniejszymi pod tym względem pomieszczeniami.

Jednym z nich jest łazienka, która poza walorami estetycznymi musi być też użyteczna i bezpieczna. Dodatkową trudnością jest jej wielkość, bo często mamy do czynienia z wnętrzami o zaledwie kilku metrach kwadratowych. Na takiej przestrzeni ciężko o wykazanie się kreatywnością i wyczuciem smaku, gdy problemem będzie zmieszczenie nawet niezbędnych elementów wyposażenia.

Minimalizm wnętrz

Łazienka urządzana w nowoczesnym stylu stawia przede wszystkim na minimalizm. Złotą zasadą jest „im mniej, tym lepiej”. To działa na korzyść niewielkich pomieszczeń, bo dzięki odpowiedniemu dobraniu dodatków można optycznie powiększyć wnętrze. Dużą zaletą jest widna łazienka, czyli taka z dostępem do okna. Światło dzienne rozkłada się lepiej w pomieszczeniu od sztucznego i jest w stanie zaakcentować detale.

Jeżeli mamy do czynienia ze ślepą łazienką to warto zastosować prosty trick z lustrem – lepiej zastosować takie, które zajmować będą dużą powierzchnię. W ten sposób pomieszczenie wyda się wizualnie większe i bardziej przestronne. Łazienka jest pomieszczeniem, które musi znosić zmienne warunki. Przede wszystkim zarówno podłoga jak i ściany będą wchodziły w kontakt z wodą. Zwyczajowo stosuje się płytki podłogowe, które są odporne na działanie wilgoci. W nowoczesnych aranżacjach dobrze sprawdzają się panele podłogowe, które zabezpieczone są przed penetracją wody. Dzięki temu zabiegowi będą mogły mieć kontakt wodą i nie będzie dochodziło do ich odkształcenia. Świeżości pomieszczeniu mogą nadać oczywiście nowoczesne meble łazienkowe – najlepiej sprawdzają się te o dużych wymiarach i połyskującej powierzchni.

Wyposażenie łazienki i oświetlenie

Wpływ na odbiór łazienki będzie miała również ceramika sanitarna. W nowoczesnych aranżacjach dba się o geometryczność formy pomieszczenia. Nie stosuje się wymyślnych kształtów, ale znane bryły na bazie prostopadłościanów. Są one lekkie i nie przytłaczają pomieszczenia, nadają nieco surowego klimatu. W mniejszych łazienkach świetnie sprawdzają się kabiny prysznicowe. Zajmują mniej miejsca i wpasowują się w minimalistyczne trendy. Trendy są kabiny prysznicowe pozbawione brodzika, gdzie odpływ znajduje się bezpośrednio na podłodze. Zastosowanie przejrzystego szkła sprawia, że optycznie wymiary pomieszczenia wydają się większe.

Ostatnim elementem, który pozwala wprowadzić nowoczesność do wnętrza jest oświetlenie. Warto zastosować kilka punktów świetlnych o różnej temperaturze i intensywności. Rozproszone światło nadaje pomieszczeniu charakteru i działa uspokajająco – sprawdza się to idealnie, gdy prysznic jest nie tylko obowiązkiem, ale forma relaksu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.