×

Nowoczesne białe meble do pokoju młodzieżowego

Nowoczesne białe meble do pokoju młodzieżowego

Jak urządzić pokój nastolatka? Jeśli zależy nam nie tylko na jego funkcjonalności, ale również na tym, aby młody człowiek był z niego rzeczywiście zadowolony, odrzućmy stereotypy. Postawmy na to, co nowoczesne i nie obawiajmy się tego, co dominuje dziś rynek. Owszem, moda bywa kapryśna, a trendy pojawiają się i popadają w zapomnienie, nowoczesne meble młodzieżowe – w tym rozwiązania utrzymane w białej tonacji – mają jednak szansę na utrzymanie się na rynku przez wiele lat.

Nowoczesne, czyli jakie?

Nowoczesność w branży mebli młodzieżowych kojarzy się nam przede wszystkim z meblami modułowymi. Z całą pewnością jest to dobry trop. Meble modułowe to większa swoboda dla nastolatka przy jednoczesnym bezpieczeństwie dla jego rodziców. Ich zróżnicowanie sprawia, że młody człowiek może regularnie modyfikować wygląd swojego pokoju dostosowując go do indywidualnych potrzeb. Z drugiej strony, zmiana jednego mebla nie narzuca konieczności wymiany pozostałych elementów wyposażenia wnętrza, co jest czymś trudnym do wyobrażenia sobie w przypadku mebli w ich klasycznym wydaniu.

Oczywiście, nowoczesność nie ogranicza się jedynie do wprowadzania mebli modułowych. Nie wyklucza też innych ich rodzajów pod warunkiem, że stawiają przede wszystkim na funkcjonalność. Nie oznacza to, że w pokoju nastolatka nie ma miejsca na elementy ozdobne. Nietrudno się jednak domyślić, że młodzi ludzie lubią sami decydować o ich charakterze i lokalizacji. Meble ze zdobieniami oraz utrzymane w krzykliwej, dominującej tonacji, nie są więc mile widziane.

Biel w pokoju nastolatka

Wspominając o odcieniach mebli w pokoju młodzieżowym nie można pozostać przy kilku zdaniach na ich temat. Nastolatki cenią sobie wpływ na kolorystykę i często wybierają nieoczywiste rozwiązania. Można się o tym przekonać choćby obserwując rosnącą popularność białych mebli – zarówno matowych, jak i na wysoki połysk. Szczególnie popularny jest ostatnio zestaw Cosmo 6 dostępny w sklepie Meble BIK. Biel jest częstym gościem w salonie i kuchni, można więc podejrzewać, że w pokoju nastolatka pojawiła się niejako siłą rozpędu. Tymczasem często bywa świadomym wyborem podejmowanym jako dowód uznania dla jej licznych zalet.

Jak już wspomniano, młodzi ludzie lubią dodatki, elementy ozdobne i eksperymentowanie z formą. Jeśli jednak ich wysiłki mające na celu dodanie pokojowi wyrazistości mają przynieść spodziewane rezultaty, powinny trafiać na podatne tło. Takim tłem są właśnie białe meble – z jednej strony czyste i neutralne, a z drugiej – doskonale łączące się z niemal każdym kolorem. Biel mebli nie jest zresztą przypisana do konkretnego materiału, co również można uznać za jej zaletę. W pokojach nastolatków można więc znaleźć zarówno bielone meble wykonane z drewna, jak i te, które powstają z ulubionego połączenia stylu nowoczesnego – metalu i szkła.

Szukając odpowiedzi na pytanie o to, czy białe meble w pokoju młodzieżowym mają w ogóle rację bytu, trudno uciec od zagadnień związanych z utrzymaniem ich w czystości. Choć przez lata wychodzono z założenia, że białe meble są pod tym względem wymagające, dziś odchodzi się od tego przekonania. Owszem, trudno polemizować z tym, że zabrudzenia są na nich dobrze widoczne. Samo pozbywanie się ich jest jednak z roku na rok są coraz łatwiejsze. Niemała jest w tym zasługa samych producentów, którzy zabezpieczają fronty przed osadzaniem się na nich kurzu. Warto jednak zwrócić uwagę i na to, że środki przeznaczone do czyszczenia mebli charakteryzują się również coraz większą skutecznością. Dziś jedynym wyzwaniem związanym z utrzymaniem mebli w dobrym stanie jest pamiętanie o systematyczności.

W poszukiwaniu mebli idealnych

Ostatnia kwestia zasługująca na poruszenie dotyczy tego, gdzie znaleźć nowoczesne, białe meble do pokoju młodzieżowego. Natrafienie na te najbardziej atrakcyjne nie jest już przywilejem osób pochodzących z największych miast. Na meble tego rodzaju mogą liczyć także kupujący z bardziej odległych zakątków kraju. Jest to możliwe przede wszystkim dlatego, że liderami w sprzedaży mebli o takiej charakterystyce są sklepy wirtualne, dostępne dla każdego, kto korzysta z Internetu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter