×

Nowy wystrój mieszkania

Nowy wystrój mieszkania

Zmiana wyglądu mieszkania jest marzeniem wielu osób, ale nie zawsze wiadomo jak taką zmianę przeprowadzić, by efekt był zadowalający, a jednocześnie nie spowodował nadmiernego uszczuplenia domowego budżetu.

Wymiana mebli czy pomalowanie ścian nasuwają się jako pierwsze, jednakże nowe wyposażenie wnętrza jest dość kosztowne, a z kolei zmiana koloru ścian nie daje wystarczająco oczekiwanego wrażenia nowej jakości.

Zanim zadecydujemy o zrobieniu większej lub mniejszej rewolucji w domu warto zastanowić się nad połączeniem funkcji wizualnej z funkcją praktyczną. Jeśli mieszkanie jest w bloku – szczególnie tym z wielkiej płyty – zmorą większości użytkowników są cienkie ściany przepuszczające większość dźwięków z zewnątrz. Doskonałym rozwiązaniem zdaje się być zastosowanie na ścianach specjalnych paneli tapicerowanych, czyli paneli obitych rozmaitymi tkaninami. Panele tapicerowane nadadzą ścianom wyjątkowego charakteru, a co ważne, mogą być obite nie dość że różnymi wzorami i kolorami tkanin, to jeszcze być w niemalże dowolnych kształtach. Ściany pokryte tego typu panelami są doskonałymi wygłuszaczami, a zimą pełnią dodatkowo funkcję ocieplającą wnętrze.

Dzięki różnorodności form paneli tapicerowanych można idealnie dopasować je do istniejącego umeblowania przez co minimalizujemy koszty odświeżenia wnętrza. Pomieszczeniem, które dodatkowo zyska poprzez montaż takich paneli jest niewątpliwie sypialnia. Oprócz zastosowania na ścianie, można w podobnej stylizacji wykonać np. zagłówki do łóżka stosując przy tym tkaniny przyjemne w dotyku jak choćby aksamit oraz wybrać strukturę gładką bądź pikowaną, w zależności od upodobań.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że tam gdzie są zamontowane panele nie ma już konieczności uciążliwego malowania ścian.

By uzyskać efekt satysfakcjonującej zmiany wnętrza nie trzeba wcale dokonywać jej w całym mieszkaniu. Dobrym rozwiązaniem jest skupienie się na jednym z pomieszczeń np. sypialni, a kolejne rozłożyć w czasie, co będzie miało korzystne przełożenie na stan finansów, skróci też czas dyskomfortu spowodowanego remontem.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.