×

O jaki wystrój i sprzęty zadbać w profesjonalnym gabinecie ginekologicznym?

O jaki wystrój i sprzęty zadbać w profesjonalnym gabinecie ginekologicznym?

usg-gabinet-ginekologaŻadna kobieta nie chce być przyjmowana przez ginekologa w niekomfortowych oraz niewygodnych warunkach. Dlatego poza doświadczoną kadrą lekarską bardzo ważne jest właściwe urządzenie gabinetu i dobór sprzętu.

Wygląd gabinetu ginekologicznego

Każdy lekarz ginekolog zdaje sobie sprawę, że nie zależnie od renomy własnego nazwiska, nie przyjmie pacjentki w brzydkim gabinecie, z pomocą przestarzałego sprzętu. Wszystko powinno iść w parze z u umiejętnościami, a stworzenie komfortowych warunków, będzie tylko przyciągać kolejne pacjentki.

Według współczesnych standardów gabinet ginekologiczny powinien być wyposażony w dwie strefy, które zagwarantują komfort pacjentce. Pierwsza strefa, to strefa przyjęć, budowania pierwszego kontaktu, czyli biurko lekarza oraz krzesła dla pacjenta i osoby towarzyszącej (rodzica lub małżonka). Druga strefa powinna być wyraźnie oddzielona od pierwszej, z pełnym powodzeniem, może to być stylowy parawan, dopasowany do kolorów ścian. W ten sposób przebywanie w gabinecie pozwoli pacjentce rozwiać wszelkie wątpliwości, zminimalizować stres, a także być przyjętą i zbadaną, w komfortowych i wygodnych warunkach. Ta ostatnia kwestia, poza umiejętnościami samego lekarza jest decydująca przy wyborze konkretnego lekarza.

Odnośnie zaś aranżacji samego gabinetu, to warto zadbać, aby ten był dobrze oświetlony, posiadał nowoczesne meble oraz jasne ściany.

Sprzęty w gabinecie ginekologa

Wśród sprzętów, które koniecznie powinny się znaleźć w gabinecie wymienić należy: fotel ginekologiczny, ultrasonograf (pozwalający na badania w technologii 2D, 3D oraz 4D), kardiografy, kolposkopy oraz wanny porodowe (i inne). Dobór sprzętów zależy konkretnie od charakteru gabinetów, które mogą zajmować się samą diagnostyką i leczeniem chorób układu rozrodczego oraz profilaktyką ciąży i położnictwem. Z całą pewnością powinny posiadać wyposażenie pozwalające na wykonanie wszystkich badań, bez konieczności wychodzenia z gabinetu, co dla pacjentem może okazać się bardzo niekomfortowe.

To tylko jedne z wielu wskazówek, na które można zwrócić uwagę przy urządzaniu gabinetu ginekologicznego. Idealnym przykładem gabinetów ginekologa z Lublina, jest centrum Donna Vita mieszczące się przy ulicy Kawaleryjskiej. Galeria dostępna jest pod linkiem https://donnavita.pl/galeria. Gabinety jak i całe centrum medyczne urządzone jest w sposób wyszukany oraz zapewniający komfort pacjentce na każdym etapie wizyty u lekarza.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.