×

Obowiązki właściciela domu

Obowiązki właściciela domu

 

Posiadanie domu wiąże się z licznymi przyjemnościami, ale i obowiązkami, które są zupełnie obce ludziom mieszkających w mieszkaniach. Warto zdawać sobie z nich sprawę, jeszcze zanim zdecydujemy się na budowę domu.

Niektóre z tych obowiązków są oczywiste. Posiadając dom trzeba liczyć się chociażby z koniecznością sprzątania większej powierzchni, czy zapewnienia efektywnego, a najlepiej również oszczędnego ogrzewania poszczególnych pomieszczeń.

Do tego dochodzą jeszcze dodatkowe obowiązki, zmieniające się raz z porami roku. Wiosną i latem trzeba dbać o stan ogrodu. Nawet jeśli nie jest on zbyt okazały, konieczne będzie regularne koszenie trawy, czy przycinanie drzewek. Jesienią dochodzi do tego jeszcze konieczność grabienia liści.

Zimą niezbędne jest regularne odśnieżanie posesji i znajdującego się przed nią chodnika. Należy też pamiętać o regularnych konserwacjach instalacji, czyszczeniu komina i oczyszczaniu studzienek ściekowych.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

1 comment

meblik

Ja jeszcze mam dodatkowy obowiazek – jak nie wykonam, to mnie dzieci posiekają. Muszę dbać o ogrodowy plac zabaw, jaki im postawiliśmy rok temu (kupiony tutaj – w ogrodosferze).
Ten plac zabaw jest dla nich ważniejszy niż ogrodowe plony:)

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.