×

Obrazy olejne ozdobą domu

Obrazy olejne ozdobą domu

oil-painting-492639_1280W każdym domu znajduje się przynajmniej jeden. Zdobią nie tylko tym, co na nich jest, ale również swoją ramą czy fakturą. Obraz olejne, bo to o nich mowa to świetny pomysł na wystrój nie tylko własnych czterech kątów, ale również hotelu, restauracji czy innych pomieszczeń użytkowych.

Można by stwierdzić, że obrazy olejne to niewinny dodatek do całej przestrzeni, jednak tak naprawdę, to one determinują stylistykę całego wnętrza. Od grubości i wielkości ramy często zależy, czy pomieszczenie zostanie udekorowane czy przytłoczone. Z kolei bez tego dodatku niektóre pokoje mogą wydać się puste.

W poszukiwaniu odpowiedniego obrazu można udać się do galerii sztuki, pobliskiego antykwariatu lub pchli targ. Antyki, które można tam znaleźć zaskoczą niejednego kolekcjonera i pasjonata staroci. Do obrazów można dodatkowo wyszukać specjalnych stoliczków, luster w ciekawych oraz ozdobnych ramach, a nawet starych i pięknych krzeseł oraz foteli. Niektórym antyki kojarzą się z nieprzyjemnym zapachem i kurzem, a dla tych, którzy potrafią docenić piękno tych przedmiotów będą to rzeczy z historią, którą można umieścić u siebie w domu.

Jakie obrazy olejne wybrać, aby najlepiej pasowały do stylu, w którym urządzone jest wnętrze? Specjaliści od architektury radzą nie przejmować się przyjętymi konwencjami. Obecnie istnieje trend na mieszanie różnych detali i dodatków, co powoduje ogólny obraz chaosu, ale tak naprawdę jest to logicznie uporządkowana całość.

Jednak, jeżeli ktoś się uprze i będzie chciał pod linijkę dobrać obraz do wykończenia wnętrza podpowiadamy! Styl skandynawski kocha surowe ramy, które sprawiają wrażenie niewykończonych. Natomiast kolory, które powinny dominować na obrazie to szarości, czerń, błękit czy kolor liliowy. Dopuszczalne są też pastele, ale wszystko zależy od pozostałych dodatków w pomieszczeniu.

W stylu rustykalnym można się pokusić się o szaleństwa. Jeżeli Twój dom jest wykończony jak prawdziwy wiejski dworek rozejrzyj się za antykami. Stare obrazy olejne mają swój urok i na pewno będą pięknie wyglądać w dużych pomieszczeniach. Martwa natura będzie dobrze wkomponowywać się w otoczenie kuchenne, jadalnię, a nawet pokój dzienny. Należy tylko uważać na to, aby nie przesadzić z liczbą mebli i obrazów, ponieważ razem to połączenie może być trudne.

Antyki i obrazy olejne to świetny pomysł na wykończenie swojego domu lub mieszkania oryginalnymi dodatkami, które urzekną odwiedzających Cię gości. Jeżeli możesz sobie pozwolić na odrobinę luksusu, to zamiast galerii sztuki wybierz antykwariat, gdzie na pewno znajdziesz przedmioty z dodatkową historią.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

1 comment

Zbyszek

Obrazy fajnie wyglądają ale są drogie.

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.