×

Ochrona nasłonecznionych tarasów: oleje Letonkinois

Ochrona nasłonecznionych tarasów: oleje Letonkinois

olejowanieOleje do drewna pełnią niezwykle istotną rolę w konserwacji desek i innych elementów powstałych z tego naturalnego materiału.

Pozwalają zachować ich pierwotny wygląd na długie lata, zabezpieczając przed negatywnym działaniem czynników mechanicznych i atmosferycznych. Dzięki temu sprawdzają się zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz. Żeby jednak efekty olejowania utrzymywały się odpowiednio długo, trzeba zainwestować w preparaty najwyższej jakości. Do takich produktów z pewnością należą oleje marki Letonkinois. Są one przemyślanym połączeniem chińskiego oleju lnianego z olejem orzecha tung. Wyróżniają się łatwością użycia oraz niezwykłą trwałością. Ponadto są wygodne w nakładaniu, ponieważ nie zostawiają śladów pędzla ani wałka. Jedną z ich cech charakterystycznych jest także zdolność do utwardzania się wskutek reakcji z tlenem, co sprawia, że oczekiwane rezultaty otrzymujemy w krótkim czasie po nałożeniu oleju na drewno. Dodatkowo podczas ich produkcji nie korzysta się z żadnych substancji rozcieńczających, a to pozwala uniknąć powstawania mikroporów w trakcie suszenia olejowanych desek.

Wszystkie te zalety decydują o szczególnej użyteczności olejów przy zabezpieczaniu nasłonecznionych tarasów, ganków i werand. Drewniane podłoża narażone na długotrwałe działanie intensywnych promieni słonecznych tracą swoje pierwotne właściwości, blaknąc i zmieniając wcześniejszą barwę. Odpowiednie olejowanie pozwala natomiast zapobiegać tym procesom, dzięki czemu wygląd desek nie pogarsza się nawet przy regularnym chodzeniu po nich i przy ekspozycji na światło słoneczne. W przypadku olejowania podłóg na tarasach i werandach jest to tym istotniejsze, że wejście do budynku stanowi jego wizytówkę, więc powinno prezentować się najlepiej jak to możliwe. Jakość olejów Letonkinois jest ceniona przez producentów jachtów i statków, których pokłady zabezpieczane są właśnie poprzez olejowanie. Bez wątpienia sprawdzą się więc również na tarasach i werandach.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.