×

Odkurzacze centralne – co warto o nich wiedzieć?

Odkurzacze centralne – co warto o nich wiedzieć?


Za oceanem znane już ponad dekadę. W Ameryce Północnej odkurzacze centralne cieszą się zresztą największą popularnością. Z biegiem czasu popularyzowane są też w innych częściach świata, między innymi w Europie.

Polscy konsumenci coraz częściej zastanawiają się nad taką inwestycją. Co warto o niej wiedzieć przed podjęciem decyzji o instalacji odkurzacza centralnego w swoim domu?

Oszczędność miejsca i czasu

Wąż odkurzacza schowany jest w ścianie, czasami w podłodze lub suficie. Wiele zależy tu od warunków panujących w konkretnym budynku. Jedno jest natomiast pewne, nie trzeba szukać dodatkowego miejsca w szafie. Samo urządzenie Cyclo Vac umieszcza się najczęściej w piwnicy bądź pomieszczeniu gospodarczym. Odkurzanie z jego pomocą jest znacznie prostsze, ponieważ wystarczy wyciągnąć odpowiednią długość węża i podłączyć go do mobilnej rury odkurzacza. Eksperci podkreślają, że osiemnastometrowy wąż pozwala na czyszczenie około dwustu pięćdziesięciu metrów kwadratowych powierzchni. Warto jednak zadbać o optymalną liczbę gniazd oraz ich rozmieszczenie dopasowane do układu pomieszczeń. Brak ciężkiego sprzętu ułatwia odkurzanie, a dzięki systemowi zasysania po zakończeniu porządków wąż zostanie automatycznie wyczyszczony i schowany.

Patrząc w przyszłość

Producenci odkurzaczy centralnych nie spoczywają na laurach. I jest to dobra informacja dla klientów, korzystających na dopracowywanych rozwiązaniach oraz nowych akcesoriach uzupełniających. Dzięki nim odkurzacz centralny działa jeszcze lepiej, a porządki stają się łatwiejsze. Jedną z ciekawszych propozycji jest obecnie system Retraflex. Elastyczny wąż wykazuje znaczną odporność na uszkodzenia, a miękka materiałowa powłoka czyni go zdecydowanie bezpieczniejszym dla mebli. Klienci mogą również zamówić model wyposażony w funkcję zdalnego sterowania odkurzaczem centralnym.

Rozważając montaż odkurzacza centralnego, warto mieć na uwadze, że najlepszą ku temu okazją jest budowa domu lub jego remont. Poza tym producenci oferują już także rozwiązania dostosowane do potrzeb właścicieli apartamentów. Na instalacji urządzenia tego typu korzystają natomiast wszyscy, którym zależy na wygodzie i stworzeniu możliwie komfortowych warunków w swoim domu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.