×

Ogród zimowy

Ogród zimowy

ogród-zimowyDawniej ogród zimowy wyglądał jak oranżeria z ulubionymi roślinami. Dzisiejszy ogród zimowy, to zupełnie coś innego. Spełnia wiele funkcji – może tam się mieścić siłownia, zaciszne miejsce do relaksu pośród ulubionych roślin, uroczy zakątek na leniwą kawę o poranku. Zapraszamy tam gości, spędzamy wolny czas, korzystamy w pełni z tego miejsca.

Miejsce, w którym mieści się ogród zimowy jest bardzo charakterystyczne, ponieważ jego ściany oraz sufit, to najczęściej zabudowa szklana i z tego względu pomieszczenie te wychładza się dużo szybciej. W związku z tym bardzo ważną rolę w ogrodzie zimowym stanowi ogrzewanie, aby utrzymać komfort cieplny w tym miejscu. Również roślin, które tam przebywają potrzebują ciepła, ale również nie upałów. Ogrzewanie musi być dostosowane do wielu elementów.

Ogrzewany ogród

Ogrzewanie w ogrodzie zimowym powinno być dopasowane do tego wnętrza, nie wyróżniać się, nie zajmować zbyt dużo miejsca oraz nie zwracać na siebie uwagi. Powinno być zainstalowane tak, aby nie psuć uroków tego uroczego pomieszczenia. Jednym ze sposobów na ogrzewanie jest ogrzewanie kanałowe. Jest to system liniowy, który umieszcza się bezpośrednio przy podstawie przeszkleń. Jego cechą jest szeroki zakres mocy, duża dynamika grzana. Jest to system grzewczy, który idealnie wpasowuje się w to miejsce, w jego specyfikę i funkcję. Nie wyróżnia się, a spełnia swoje funkcje i łatwo można nim sterować ustawiając odpowiednią temperaturę.

Innym sposobem ogrzewania ogrodu zimowego jest ogrzewanie podłogowe. Taki rodzaj ogrzewania jest niewidoczny i świetnie się sprawdza w takich miejscach. Ciepło z podłogi rozchodzi się bardzo szybko, a przyjemność chodzenia do ciepłym podłożu jest ogromna. Oczywiście, aby skorzystać z tej oferty ogrzewania trzeba wybrać odpowiednie materiały – deski, terakotę na podłogę, lecz takimi rzeczami zajmuje się firma cambria.pl, która wykona ergonomiczny ogród zimowy w doskonałej cenie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.