×

Ogrody w 2017 roku – co nowego?

Ogrody w 2017 roku – co nowego?

Jeszcze kilkanaście lat temu raczej sporadycznie decydowaliśmy się na usługi związane z projektowanie ogrodów. Obecnie panuje prawdziwy boom na tego typu usługi i to tak duży, że jeśli zbyt późno zaczniemy szukać odpowiedniej firmy, to niestety ale sorry – nie znajdziemy takiej. Co nowego przyniesie 2017 rok dla branży ogrodniczej?

Obecnie utrzymujący się trend w projektach ogrodów nie powinien ulec zmianie. Obecnie projektujemy ogrody przede wszystkim funkcjonalne, ale takie, które zachowują wysokie walory dekoracyjne. W ogrodzie nie może zabraknąć pięknego trawnika, rabatek, skalniaków oraz oczek wodnych. Te ostatnie robią prawdziwą furorę, nic dziwnego, kto nie chce obcować z naturą?

Należy także zwrócić uwagę na inny trend, jednak póki co nie występuje tak wyraźnie i znacząco, a więc poszukiwanie rozwiązań ekologicznych. Wydaje się to dziwne, sadzę rośliny więc już samo to w sobie jest rozwiązaniem ekologicznym. Czego chcieć więcej? Każda roślina wymaga podlewania, szczególnie te, które sadzimy w swoim ogrodzie. Zużywamy tym samy dużo wody, a zatem ograniczamy ich zasoby. Nawet korzystanie ze studni głębinowych może w długiej perspektywie okazać się niebezpieczne dla delikatnego ekosystemu. Powinno się zatem wprowadzić racjonalizację, na czym ona polega?

Nowoczesne systemy nawadniania

Najlepszym rozwiązaniem jest instalacja systemu nawadniania z podziemnym zbiornikiem na deszczówkę oraz korzystającą z zasobów studni głębinowej. Bardzo przydatne może okazać się również posiadanie ekologicznej przydomowej oczyszczalni, której produktem końcowym jest woda, którą można swobodnie podlewać ogród. System nawadniania to przede wszystkim ogromna oszczędność wody, gdyż dzięki odpowiednio zamontowanym czujnikom system samodzielnie decyduje kiedy uruchomić zraszacze, bądź linię kropelkową.

Jest to szczególnie polecane rozwiązanie dla osób, które wyjątkowo cenią sobie rozwiązania ekologiczne, a także niezwykle praktyczne. Firmą, która wykonuje usługi ogrodnicze jest firma Nasze Ogrody http://ogrody-krawiec.pl/. Wykonuje kompleksowe usługi dotyczące montażu i serwisowania systemów nawadniania. Przedsiębiorstwo działa głównie w Radomiu, ale także w Lublinie oraz Warszawie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.