×

Ogrzewanie klimatyzatorem – niższe rachunki, lepsza jakość powietrza

Ogrzewanie klimatyzatorem – niższe rachunki, lepsza jakość powietrza

To, jakim powietrzem oddychamy we własnym domu, podobnie jak i w zakładzie pracy, ma kluczowe znaczenie dla naszej wydajności, braku zmęczenia i dobrego nastroju. Podobnie ważne jest to, czy pomieszczenie jest ciepłe i dobrze dogrzane, czy też trzęsiemy się w nim z zimna.

Aby zapewnić wnętrzom i dobrą wymianę powietrza i optymalną temperaturę dla przebywających w nich osób, warto rozważyć ogrzewanie klimatyzatorem! Dlaczego?

Ogrzewanie klimatyzatorem jako alternatywa dla innych opcji grzania

Aktualnie istnieje wiele metod ogrzewania pomieszczeń, a ponieważ technika wciąż idzie do przodu, a my poszukujemy rozwiązań wydajnych i jednocześnie tanich w eksploatacji, to tym bardziej warto zwrócić uwagę na ogrzewanie klimatyzatorem. Jeszcze kilka lat temu taka opcja była jedynie dodatkiem do posiadanego systemy grzewczego i mogła wspomóc dogrzanie domu w okresach przejściowych wiosna-lato i jesień-zima, ale dziś, w trendach grzewczych wysuwa się ona zdecydowanie do przodu.

Nowe technologie, możliwości i innowacyjne rozwiązania, jakie dają klimatyzatory inwerterowe pozwalają na swobodne ogrzewanie domu i jednoczesne zapewnienie mu świetnej jakości powietrza.

Taki klimatyzator:

  • Pozwala oszczędzać na rachunkach za prąd, zużywając go do swojego działania znacznie mniej niż inne źródła grzewcze )skalę tę można sprawdzić poprzez współczynnik SCOP/COP znajdujący się w opisie sprzętu)
  • Jest energooszczędny i zapewnia komfort cieplny nie tylko w okresach przejściowych, jak było to w przypadku starych urządzeń, ale przez cały rok!
  • Oczyszcza powietrze z krążących w nim zarazków, bakterii i drobnoustrojów mogących być szkodliwymi dla zdrowia
  • Rewelacyjnie chronię przed smogiem, którego problem w Polsce wciąż jest duży
  • Nie generuje spalin i ma doskonałą klasę energetyczną

Najważniejszą jednak zaletą takiego sprzętu jest znaczące obniżenie kosztów ogrzewania w stosunku do ogrzewania domów węglem czy gazem.

W sytuacji, w której mierzymy się z coraz wyższymi cenami ogrzewania mieszkań, rozważenie instalacji klimatyzatora do ogrzewania mieszkania jest naprawdę dobrym pomysłem. Dodatkowo, o poszczególnych parametrach różnych klimatyzatorów i ich mocy można poczytać na stronie Centrum Rekuperacji, prowadzonej przez przedsiębiorstwo od lat zajmujące się dostarczaniem na rynek wysokiej klasy urządzeń do wentylowania pomieszczeń, w tym również dwufunkcyjnych klimatyzatorów do ogrzewania. Firma zapewnia bezpłatną wycenę sprzętu i jego instalacji, działa na terenie całego kraju i daje aż 10 lat gwarancji na swoje urządzenia.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter