×

Organizujesz przyjęcie formalne? Podpowiemy Ci jak!

Organizujesz przyjęcie formalne? Podpowiemy Ci jak!

przyjecia-09-15Kilka razy w roku organizujemy przyjęcia, które czasem powinny mieć charakter formalny. Niezależnie czy wyprawiasz urodziny, organizujesz spotkanie z klientem czy z szefem, powinieneś wiedzieć o kilku zasadach, które nadają przyjęciu formalny i gustowny wyraz.

Zaproszenia

Pierwsza i wydaje się, że najważniejsza zasada dotyczy zapraszania gości. Oficjalni goście powinni zostać zaproszeni co najmniej dwa tygodnie przed przyjęciem. Takie wyprzedzenie jest ważne, ze względu na to, że wielu ludzi ma zapchane kalendarze, dwa tygodnie są dobrym wyprzedzeniem, aby Twoja impreza trafiła do listy zadań gościa. A zaproszenie wysłane czy wręczone dwa dni wcześniej jest po prostu lekceważące. Ważna jest również forma zaproszenia gościa. W żadnym wypadku nie rób tego przez wysłanie SMSa. Możesz wysłać oficjalnego maila, list pocztowy, a najlepiej zrób to osobiście.

Organizacja przyjęcia

Ze sporym czasowym wyprzedzeniem ustal menu. Jeśli sam będziesz gotował, zacznij rozglądać się za produktami. Na takich imprezach nie powinno podawać się zwykłych kotletów z ziemniakami, dlatego też poszukaj bardziej wykwintnych dań i zrób listę zakupów. Jeśli jesteś nie najlepszym kucharzem albo nie zamierzasz spędzić dwóch dni w kuchni, poszukaj cateringu, który spełni Twoje oczekiwania. Tym również zajmij się znacznie wcześniej, cateringi i restauracje często mają zapchane terminy i również potrzebują czasu na realizacje Twojego zamówienia. Zastanów się również czy pomiędzy jedną rozmową a drugą chcesz latać z talerzami. Jeśli myślisz, że ta funkcja będzie dla Ciebie prosta i nie będzie dezorganizowała imprezy, możesz się tym zająć. Jednak im bardziej poważne przyjęcie, tym większą otoczkę powinno mieć dookoła siebie. Rozważ czy zatrudnienie kelnera nie będzie najlepszym pomysłem.

Sprawdź, czy aby na pewno masz wystarczająco duży komplet zastawy stołowej. Powinna ona być taka sama. Stół, na którym jest kilka rodzajów talerzy wygląda naprawdę żałośnie. Zerknij czy sztućce, które masz w szufladzie nadają się na formalne przyjęcie, powinny być czyste, bez żadnego nalotu i pięknie wypolerowane. Do obiadu należy podać wino, nie możesz tego zrobić w zwykłych literatkach. Lampki, które ustawisz na stole powinny być odpowiednio dobrane do podawanego wina. Po obiedzie Twoi goście na pewno chętnie napiją się kawy, dlatego też sprawdź, czy masz serwisy do kawy, którymi będziesz mógł pochwalić się gościom. Powinieneś również mieć w zanadrzu serwis do herbaty, szczególnie jeśli przyjęcie rozpoczyna się o późnej porze, wtedy nie wszyscy goście będą chcieli zdecydować się na kawę.

Przyjęcie

Jako gospodarz powinieneś zająć swoich gości dyskusją i dopilnowaniem czy wszystko jest w porządku. Musisz mieć cały stół i swoich przyjaciół na oku. Jeśli komuś skończy się wino w lampce, a kelner to przeoczy, szybko powinieneś się tym zająć. Nie dopuść do ciszy przy stole, nawet podczas jedzenia głównego posiłku. Bądź zabawny i pewny siebie, jeśli zadbasz o kompletną zastawę stołową, np. z NaMoimStole.pl, sztućce, serwisy do kawy i serwis do herbaty, które będą pasowały do klimatu spotkania, na pewno Twoi goście wyjdą zachwyceni.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.