Osobiste drobiazgi we wnętrzu

Osobiste drobiazgi nadają charakter każdemu pomieszczeniu. Mimo tego wiele osób skrzętnie ukrywa je na dnie szuflady, wychodząc z założenia, że eksponowanie ich jest nieeleganckie i mało stylowe. Nic bardziej mylnego! Wystarczy tylko mieć odpowiednio dobry pomysł na ich prezentację.

1268393_envelope_collage_5Doskonałym przykładem mogą tu być zdjęcia naszych bliskich. Jeśli umieścimy je w ramkach, które mają niewiele wspólnego ze sobą i nie prezentują się zbyt estetycznie, raczej nie osiągniemy dobrego efektu. Jeśli jednak włożymy nieco wysiłku w dobór odpowiednich ramek i skomponowanie ich w spójną całość, zyskamy ciekawą, niebanalną ozdobę.

W ten sam sposób można eksponować inne osobiste pamiątki, np. suszone kwiaty czy maskotki. Najważniejsza zasada, której musimy przestrzegać to tworzenie spójnych kompozycji. Aby kwiaty wkomponowały się we wnętrze, wystarczy umieścić je w odpowiednim wazonie. Pluszak będzie wyglądał dobrze, jeśli umieścimy go na łóżku, czy na szafce nocnej. Eksponowanie go w salonie nie jest najlepszym pomysłem.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter