×

Oświetlenie dla wymagających

Oświetlenie dla wymagających

Myśląc o wyborze oświetlenia do urządzanego właśnie mieszkania czy do, warto czasem wyjść poza schemat i spróbować czegoś nowego. Nie musimy bowiem ograniczać się jedynie do tradycyjnie rozumianych lamp – czy to wiszących, czy też stojących. Jednym z ciekawszych rozwiązań, które pozwolą nam zerwać z dotychczasową rutyną, są na pewno plafony. A jeśli szukamy takich z najwyższej półki, to warto sprawdzić plafony Azzardo.

Czym jest plafon?

Czym właściwie jest plafon? Termin ten nie jest zbyt popularny. Historycznie, oznacza on część sklepienia ozdobionego freskiem, malowidłem, sztukaterią czy też płaskorzeźbą. Zazwyczaj jest też ozdobiony dekoracyjnym obramowaniem. Najczęściej wykorzystywano ten sposób zdobienia sufitów w renesansie i baroku, choć pierwsze plafony znajdziemy już w antyku. Również dzisiaj możemy spotkać się z plafonami w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Ale współcześnie zdecydowanie częściej ozdabia się sufit niebanalnymi lampami niż freskami czy malunkami.

Szyk i niebanalność

Plafony oświetleniowe to więc przymocowany do sufitu bądź ściany rodzaj oświetlenia charakteryzujący się ścisłym przyleganiem do powierzchni (oczywiście pozostawiając pewną przestrzeń na grę świateł i możliwość ustawiania czy odkręcenia plafonu) i dość płaską powierzchnią świetlną. Plafony Azzardo to najwyższa półka jeśli chodzi o ten typ oświetlenia. Charakteryzuje się wykorzystaniem materiałów o świetnej jakości, wysokim stopniem wykończenia, ale także nietuzinkowym designem i przede wszystkim ogromem możliwości – w ofercie znajduje się niesamowita liczba dostępnych modeli plafonów Azzaro.

Lampa czy ozdoba?

Plafony Azzardo to z jednej strony gwarancja świetnego oświetlenia pomieszczenia, a z drugiej niezwykły ciekawy dodatek. Plafony sprawdzą się świetnie w takich miejscach jak hol, korytarz czy łazienka. To idealny pomysł na aranżację pomieszczeń o nieco niższym suficie, gdzie lampa wisząca mogłaby zahaczać o głowy domowników i gości, a lampa stojąca po prostu tam nie pasuje, lub też nie ma na nią miejsca (jak w przypadku niewielkich toalet i łazienek). Ale plafony Azzardo to ciekawy pomysł również na aranżację salony czy sypialni. Nie tylko przyciągnie wzrok, ale także przepięknie rozproszy światło, wprowadzając aurę intymności i prywatności.

Plafony Azzardo sprawdzą się świetnie zarówno jako samodzielne oświetlenie, jak i w duecie z innym rodzajem lampy. Wybierając swój własny komplet plafonów Azzardo możemy wprowadzić do naszego mieszkania powiew nowoczesności.

Ummo to polski, producent oświetlenia.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.