×

Oświetlenie w kuchni

Oświetlenie w kuchni

oświetlenieOświetlenie kuchenne stanowi podstawę w skutecznym eksponowaniu właściwości oraz walorów wszelkich zakupionych sprzętów kuchennych. Obecnie oświetlenie kuchenne stanowi oddzielny dział w niemal każdym sklepie z aplikacjami kuchenno-łazienkowymi.

Czasy, gdy kuchnia była oświetlana przez jeden żyrandol dawno minęły.

W dobie powszechnego pluralizmu mamy wybór między aplikacjami oświetleniowymi montowanymi bezpośrednio na ścianie lub suficie oraz wbudowanymi w szafki lub inne elementy wystroju. Oświetlenie może być skondensowane w jednym źródle światła lub rozbite na kilka lub też kilkanaście niezależnych od siebie źródeł. Skutkiem takie rozwiązania jest możliwość oświetlenia punktowego danego segmentu lub całościowego wszystkich powierzchni.

Odpowiednie oświetlenie jest sprawą witalną dla każdego pomieszczenia. Właściwe rozmieszczenie źródeł światła może wywoływać różne odczucia wśród obserwującego.

Bezpośrednie skierowanie światła na powierzchnię uwidoczni wszelkie elementy wchodzące w skład obiektu, dzięki czemu zyskamy obraz masywny i wyraźny. Poprzez skierowanie światła pod kątem np. z góry zyskamy dodatkowy wizualny walor szczupłości powierzchni jak i obiektu.

W celu eksperymentowania z oświetleniem oraz różnymi rodzajami powierzchni sklepy oferujące produkty kuchenno-łazienkowe tworzą w swoich halach specjalne ekspozycje gdzie klient posiada całkowitą dowolność w operowaniu źródłem ustawienia światła na daną powierzchnię.

Dzięki temu możliwym jest odnalezienie produktu lub serii produktów w pełni spełniających nasze preferencje oraz chęć otrzymania określonego efektu. Bardzo popularnymi rozwiązaniami są szyny z lampkami poruszającymi się w różnych kierunkach. Mogą być one montowane zarówno nad okapami produktów jak i suficie. Niezależny ruch każdej lampki pozwala na dostosowanie kąta padania światła skutkiem, czego osiągamy każdorazowo inny efekt.

Niezależne połączenia elektryczne sprawiają, że takie lampki mogą być zapalane jednocześnie lub wybiórczo. Zmierzenie się z zakupem oświetlenia stanowi wyzwanie, które staje przed każdym modernizującym swoją kuchnię lub łazienkę. Dlatego warto poświęcić czas spędzany na wyborze w celu znalezienia jak najlepszego wariantu do pomieszczeń, w których spędzamy tak dużo czasu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.