×

Parapet ozdobą wnętrza

Parapet ozdobą wnętrza

Odpowiednio dobrany i zamontowany parapet pełni nie tylko funkcje wspomagające prawidłowe rozprowadzanie ciepłego powietrza po pomieszczeniach i zatrzymuje kurz, który unosi się z grzejników, chroniąc dodatkowo ściany przed zabrudzeniem, ale może stanowić też prawdziwą ozdobę domu.

Dobór parapetów ściśle wiąże się z charakterem poszczególnych pomieszczeń. Inne parapety pasują do kuchni, jeszcze inne do łazienki, salonu czy sypialni.

Parapet kuchenny może szczególnie w małej kuchni pełnić funkcję dodatkowej przestrzeni przeznaczonej na ustawianie pojemników z artykułami spożywczymi używanymi na co dzień dlatego dobrze, by charakteryzował się wodoodpornością i by był niepodatny na wilgoć oraz chemiczne środki czyszczące. Odpowiednio dobrany parapet np. z drewna i firana lub ozdobna roleta sięgająca do połowy okna doda pomieszczeniu kuchennemu swojskiego klimatu wiejskiego, co szczególnie w miastach nadaje mieszkaniu niepowtarzalnego uroku.

W łazience parapet musi być przede wszystkim odporny na wodę i wilgoć. Najlepiej sprawdzają się w tym pomieszczeniu parapety PCV, łatwe w utrzymaniu czystości i niewrażliwe na działanie wody. Można też zastosować jako materiał kompozyty lub płytki ceramiczne.

Salon – serce każdego domu i mieszkania. W tym pomieszczeniu parapety wewnętrzne powinny charakteryzować się nowoczesnym designem i być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Do takich materiałów zaliczają się m.in. marmur, granit i mieszanka kamieni naturalnych – konglomerat. Materiały te odznaczają się też bogatą kolorystyką dzięki czemu można idealnie dopasować parapety do mebli w salonie, a nawet koloru ścian. Będą tym samy stanowić eleganckie wykończenie wnętrza.

Decydując się na parapety marmurowe lub granitowe, które nie należą do najtańszych dobrze zlecić ich wykonanie na wymiar wyspecjalizowanej firmie. Zyska się wtedy gwarancje idealnego ich dopasowania do wnęki okiennej oraz bezproblemowego montażu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter