×

Plafony sufitowe jako propozycja oryginalnego oświetlenia

Plafony sufitowe jako propozycja oryginalnego oświetlenia

plafonyWspółczesna aranżacja wnętrz coraz bardziej odchodzi od klasycznie przyjętych rozwiązań dekoratorskich, co najlepiej można zaobserwować w kategorii oświetlenia wnętrz. W miejscu kunsztownych, bogato zdobionych żyrandoli pojawiają się plafony sufitowe, które równie dobrze spełniają zadaną funkcję, dodatkowo kreując atmosferę pomieszczenia. Ich niekwestionowanym atutem jest fakt, że świetnie sprawdzają się w każdej części mieszkania, zapewniając mu odpowiedni poziom oświetlenia. Z uwagi na zastosowanie coraz bardziej designerskich rozwiązań, dopasowanie lampy do osobistych potrzeb, preferencji i oczekiwań, nie stanowi najmniejszego problemu.

Do największych atutów plafonów sufitowych z pewnością można zaliczyć uniwersalny, nieco ponadczasowy charakter. Lampy sprawdzają się fenomenalnie w każdym pomieszczeniu. Przy doborze odpowiedniej kolorystyki, uzupełniają wnętrze o stylowy dodatek.  Lampa w czarnej odsłonie znajdzie swoje zastosowanie w sypialni, salonie, jak również w kuchni. Będąc miłośnikiem klasycznych rozwiązań, modele utrzymane w brązowej, białej i czarnej kolorystyce sprawdzą się najlepiej. Co ciekawe, tanie plafony sufitowe znajdują zastosowanie zarówno w roli centralnego oświetlenia, jak również uzupełniającego. Mowa w tym przypadku o doświetlaniu wybranych płaszczyzn, np. obrazów czy ścian z fotografiami.

Nowoczesne wersje plafonów znakomicie spełniają rolę praktyczną, a ich użytkowanie można dostosować do swoich osobistych potrzeb. Jeśli nasz wybór padnie w kierunku mniejszych opraw świetlnych, z powodzeniem można zastosować dodatkowe źródła światła, które uzupełnią się z głównymi lampami, wprowadzając równowagę i harmonię do wnętrz. Co ważne, plafony sufitowe nie zajmują zbyt dużej przestrzeni, stąd też są doskonałym rozwiązaniem w przypadku mieszkań o ograniczonej powierzchni.

Producenci opraw świetlnych oferują nam szereg różnorodnych propozycji, wpisujących się w trendy nowoczesne, jak i klasyczne. Zachwycają oryginalnym wzornictwem i ciekawą kolorystyką, dzięki czemu są w stanie ożywić nawet najbardziej nudną aranżację. Nie brakuje również plafonów sufitowych o geometrycznym kształcie, najlepiej odzwierciedlających modernistyczny wystrój wnętrz. Idealnie sprawdzają się w mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim.

Unikalny design, odporność na użytkowanie, wszechstronne zastosowanie oraz ciekawa kolorystyka – to podstawowe atuty omawianych opraw świetlnych, które znajdują zastosowanie w coraz większej liczbie domostw.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.