×

Plisy – Nowoczesne rolety wewnętrzne

Plisy – Nowoczesne rolety wewnętrzne

Nie od dziś wiadomo, że promienie słoneczne, które przez okno wpadają do domowych pomieszczeń dodają nam energii i poprawiają humor. Jednak nadmierne nasłonecznienie jest bardzo uciążliwe. Aby nieco ograniczyć dopływ promieni słonecznych na oknach montujemy żaluzje bądź rolety. Jednak nowoczesnym i zarazem bardzo wygodnym rozwiązaniem są także plisy okienne, które z dnia na dzień zyskują na swej popularności.

Osłonięcie okien plisami jest bardzo istotne dla naszego samopoczucia. Dzięki nim w ciągu dnia możemy ochronić się przed nadmiernym nasłonecznieniem, a w nocy zaś zapewnić sobie odpowiednie zaciemnienie. Plisy to rozwiązanie proste i zarazem bardzo funkcjonalne. Ich cechą, która wyróżnia je od żaluzji i rolet jest wąska konstrukcja i szeroka gama zastosowań.

Jak działają plisy?

Mieszkania, które urządzamy są w nowoczesnym stylu zazwyczaj pozbawione są tradycyjnych firan i zasłon. Zastępujemy je bardziej funkcjonalnymi rozwiązaniami – takimi jak plisy. Pełnią one jednocześnie funkcję dekoracyjną i zaciemniającą. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej ich konstrukcja jest bardzo prosta, podobnie zresztą jak ich obsługa. Plisy okienne składają się z trzech części: prowadnicy lub linek, dwóch profilów na których rozciągnięta jest tkanina jak i samej tkaniny. Prowadnice lub linki prowadzące montujemy do ramy okiennej możemy zamontować na różne sposoby. Na rynku najpopularniejsze są trzy sposoby montażu plisy:

  1. Na śruby do ramy okiennej przy listwach przyszybowych – przy pomocy dostarczonych razem z plisą zaczepów. Wtedy cały mechanizm wraz tkaniną chowa się w dużej części w świetle szyby i nie wystaje co pozwala otwierać okno na pełną szerokość, bez zmiany ustawień plisy.
  2. Na uchwyty do ramy okiennej montaż bezinwazyjny – pozwala niejako „zawiesić” plisę na plastikowych uchwytach na oknie bez wiercenia. W tym przypadku cała roleta nieco odstaje od okna, co może przeszkadzać w niektórych przypadkach w całkowitym otwarciu okna (profile mogą wadzić o wnękę okienną)
  3. Na uchwyty przykręcane do wnęki okiennej – takie rozwiązanie można zastosować tylko w oknach których się nie otwiera – ponieważ linki prowadzące będą w tym przeszkadzać.

Plisy jak sama nazwa wskazuje zaprasowane są w harmonijkę. Tkanina, wykonana z poliestru lub innego tworzywa sztucznego może być transparentna albo zaciemniająca. Niekiedy też posiadają dodatkowe funkcje takie jak: niepalność, przeznaczenie do wilgotnych pomieszczeń i wiele innych. Nowoczesne tkaniny posiadają również dodatkowe właściwości takie jak warstwa metaliczna lub perłowa, która dodatkowo odbija promienie słoneczne. Plisy najczęściej obsługujemy ręcznie przy pomocy uchwytów na profilach lub też za pomocą kijka – gdy okno jest wysokie i niemożliwe jest dosięgnięcie ręką.

Wybór plis

Największą zaletą plis jest to, że pasują one do każdego rodzaju okna. Wszystko za sprawą obrotowych profili, które można obrócić nawet o 90 stopni. Dzięki temu plisy można z powodzeniem stosować w tradycyjnych oknach, oknach dachowych i nawet tych, które posiadają nietypowy kształt. Na jednej prowadnicy można zamontować dwie plisy, dzięki czemu otrzymamy efekt dzień – noc. Dzięki temu skutecznie ochronimy się przed promieniami słonecznymi w ciągu dnia, zapewnimy sobie dyskrecję i odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia. Plisy oferowane są do sprzedaży w różnych wersjach kolorystycznych, na zamówienie można otrzymać nietypowy kolor plis. Dzięki ich szerokiemu zastosowaniu jak i funkcjonalności będą stanowić ciekawą aranżację każdego pomieszczenia.

Źródło: PlisyOnline24.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.