×

Podłogi i schody w domu

Podłogi i schody w domu

nakladki-na-schodyWnętrze domu to nie tylko kolor ścian, bibeloty i solidne meble, to także podłogi i wszelkie powierzchnie wchodzące w skład ciągów komunikacyjnych, czyli schody.

Drewno jest tym materiałem, po który najchętniej sięgamy planując rodzaje podłóg i schodów. Drewno przede wszystkim świetnie komponuje się z praktycznie każdą aranżacją wnętrza i co jest również niezwykle istotne, jest materiałem trwałym i wytrzymałym. Podłogi drewniane mają także niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie tworząc swoisty mikroklimat poprzez wchłanianie nadmiernej ilości wody z otoczenia w dni chłodne i oddając ją w miesiącach letnich. Taka naturalna regulacja klimatyczna bardzo dobrze wpływa na samopoczucie mieszkańców.

Dodatkowym atutem drewnianych powierzchni jest ogromny wybór gatunków drewna, a co za tym idzie można skomponować je praktycznie w dowolnym odcieniu, zgodnie z gustem właściciela domu.

Z tego samego materiału z jakiego wykonane są podłogi, powinny być także wykonane schody. Drewniane schody mogą stanowić dodatkową ozdobę każdego wnętrza i nie ma przy tym większego znaczenia, czy będą to schody proste, dwu lub trójbiegowe – wszystkie one komponują się w niemalże każdym wnętrzu.

Inną kwestią jest utrzymanie drewnianych powierzchni w jak najlepszej formie. Jedną z prostszych i mniej wymagających metod jest zastosowanie np. dywanów, które skutecznie chronią podłogi przed uszkodzeniami wynikającymi z codziennej eksploatacji. Warto także zastosować jakieś zabezpieczenia na schodach, przy czym położenie chociażby nakładek powoduje, że oprócz ochrony drewna uzyskujemy dodatkowo efekt wizualny, gdyż nakładki na schody występują w bogatej gamie wzorów i kolorów. Można je zamówić m.in. w Chaos Design.

Nakładki na schody posiadają jeszcze jedno niezwykle istotne znaczenie – zapewniają ich użytkownikom bezpieczeństwo zapobiegając niekontrolowanym poślizgom podczas przemieszczania się między kondygnacjami.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.