×

Podstawowe zalety bezszczotkowych elektronarzędzi akumulatorowych.

Podstawowe zalety bezszczotkowych elektronarzędzi akumulatorowych.

elektroNowoczesne elektronarzędzia to nie tylko większa wydajność pracy, ale coraz częstej także mniejsza waga urządzeń, ich większa mobilność i mniejsza awaryjność, jeśli spojrzeć na dłuższą perspektywę ich częstego użytkowania. Zespół tych charakterystycznych cech to pochodna zmian konstrukcyjnych, z jakimi mamy do czynienia w przypadku najnowszych wersji urządzeń akumulatorowych takich marek jak Makita. Rezygnacja z klasycznych szczotek w silniku i zastąpienie ich układem elektronicznym, korzystnie wpłynęło nie tylko na wielkość i ciężar takiego sprzętu, ale także na efektywność pracy czy zmniejszenie jego awaryjności.

Bezszczotkowe elektronarzędzia akumulatorowe marki Makita, jak sama nazwa wskazuje, nie posiadają w silniku szczotek, czyli najbardziej zawodnych i szybko zużywających się elementów konstrukcyjnych w silnikach elektrycznych. Ich miejsce zajęły stworzone specjalnie na potrzeby tego typu sprzętu zaawansowane układy elektroniczne. Dzięki nim, silnik do pracy potrzebują mniej energii, a sama praca staje się bardziej wydajna i jeszcze cichsza. Mniejsze zużycie energii pozwoliło na rezygnację z klasycznego źródła zasilania i przejście na zasilanie akumulatorowe, co z kolei przełożyło się na większą mobilność urządzeń o takiej nowoczesnej konstrukcji silnika elektrycznego. Dodatkowo przez zastosowanie silników bezszczotkowych, czas pracy na jednym ładowaniu baterii uległ znacznemu wydłużeniu, a akumulatorowe elektronarzędzia Makita stały się sprzętem w pełni profesjonalnym, a nie tylko sprzętem hobbystycznym, przeznaczonym do zastosowań typowo domowych.

Dużą zaletą wprowadzenia wspomnianych zmian konstrukcyjnych, okazało się również zmniejszenie ilości wydzielanego w czasie pracy silnika ciepła. Dzięki temu, elektronarzędzia akumulatorowe wolniej się nagrzewają, przez co czas pracy ciągłej uległ zdecydowanemu wydłużeniu. Już nie trzeba co chwilę wyłączać wkrętarki, szlifierki czy nożyc ogrodowych, by urządzenie ostygło. Nowa konstrukcja sprawiła, że takich przymusowych przerw w czasie pracy jest zdecydowanie mniej, a zatem efektywność pracy z urządzeniami akumulatorowymi Makita wyraźnie wzrosła. Poza tym rezygnacja ze szczotek pozwoliła zmniejszyć gabaryty tego typu sprzętu, co również przełożyło się na większą mobilność i wygodę w jego codziennym użytkowaniu. Mniejsze elektronarzędzia są łatwiejsze w obsłudze i bardziej poręczne w czasie transportu, a dzięki zasilaniu akumulatorowemu możemy zabrać je przecież ze sobą w każde miejsce – na budowę, na działkę, do ogrodu itd.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.