×

Poduszki dla dzieci z nadrukami i wykonane ręcznie

Poduszki dla dzieci z nadrukami i wykonane ręcznie

poduszkaRynek ozdób, zwłaszcza tych dedykowanych dla dzieci, wyraźnie wzrasta. Powstaje coraz więcej firm, które oferują oryginalne, ręcznie robione poduszki dla dzieci, a także kolorowe poduszki z nadrukami różnych typów. Jedne i drugie produkty cieszą się sporym zainteresowaniem rodziców, którzy starają się stworzyć niepowtarzalną, przyjazną dziecku przestrzeń do zabawy i wypoczynku. Przestrzeń charakteryzującą się pastelową kolorystyką, w oczywisty sposób nawiązującą do wielu popularnych, lubianych przez dzieci motywów – z bajek, książek, gier lub filmów animowanych. Pomiędzy poduszkami wykonanymi ręcznie, a kolorowymi poduszkami z nadrukiem występuje wyraźna różnica, wynikająca ze sposobu ich produkcji oraz charakterystyki samego produktu.

Poduszki dla dzieci z nadrukami wykonywane są przez wyspecjalizowane firmy dysponujące odpowiednią techniką druku. Dzięki jej zastosowaniu, na powierzchnię poduszki może być naniesiona dowolna grafika, napis lub nawet zdjęcie. Poduszka z oryginalnym zdjęciem z całą pewnością będzie produktem niepowtarzalnym i bardzo dekoracyjnym, jednak sama faktura takiej poduszki, poprzez naniesiona na jej powierzchnię farbę, może być nie do końca przyjemna w dotyku, a przez to samo poduszka staje się mniej funkcjonalna, mniej użyteczna dla dziecka.

W przypadku ręcznie wykonanych poduszek dziecięcych miejsce nadrukowanej grafiki zajmuje zwykle grafika wyszywana. Na powierzchni poduszki pojawia się rysunek stworzony z różnokolorowych materiałów naszytych na powierzchnię poduszki. Sama poduszka może również przybrać mniej typowy kształt – może stać się domkiem, literką, słoneczkiem lub kolorowym zwierzątkiem, które przyciągnie uwagę każdego dziecka i niejednego dorosłego. Ręcznie wykonane poduszki dla dzieci są zawsze przyjemne w dotyku i bardzo miękkie. Jeśli zostały wykonane w sposób prawidłowy, są również niezwykle trwałe, czego o poduszkach z nadrukiem powiedzieć nie można (nadruki mogą ulec uszkodzeniu w wyniku prania lub podczas dziecięcych zabaw). Po prostu motywy, obrazki lub figury geometryczne naszyte, a nie nadrukowane na powierzchnię poduszki dziecięcej, są mniej podatne na uszkodzenia tak natury mechanicznej jak i chemicznej (na przykład na działanie wody i detergentów).

Dużą zaletą poduszek z nadrukami jest ich stosunkowo niska cena – niewielkie nadruki to koszt zaledwie kilku-kilkunastu złotych. W przypadku produktów wykonanych ręcznie, z uwagi na pracochłonność oraz niepowtarzalność każdego projektu, cena takich poduszek będzie zwykle sporo wyższa. Sam produkt wydaje się jednak znacznie lepszej jakości.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.