×

Pogotowie hydrauliczne pomysłem na biznes

Pogotowie hydrauliczne pomysłem na biznes

Cieknący kran, montaż kabiny prysznicowej czy wymiana instalacji hydraulicznej – to wszystko prace, w których pomóc nam może praktycznie jedynie wykwalifikowany hydraulik.

Zdarzają się również sytuacje kryzysowe, w których nagle nasze mieszkanie zostaje zalane przez wodę lub kaloryfery przestają grzać w świąteczny, aczkolwiek bardzo zimny dzień. Co w tym wypadku zrobić? Oczywiście, że wezwać specjalistyczne pogotowie hydrauliczne, które jest jednocześnie genialnym pomysłem na biznes.

Najważniejszą zaletą takiego pogotowia jest stała gotowość do pracy oraz szybkiego usunięcia usterki. To jest główny punkt, wokół którego obraca się cały ten biznes i bez niego byłby on mało innowacyjny w porównaniu do standardowych hydraulików. Należy również zauważyć, że takie pogotowie hydrauliczne świadczy też standardowe usługi. Oznacza to tyle, że bez problemu możemy się również umówić na dany dzień w celu podłączenia nowo zakupionej pralki.

Skoro wiemy już, że takie pogotowie jest doskonałym pomysłem na biznes, to rodzi się kolejne pytanie – co będzie potrzebne? Z pewnością warto zacząć od organizacji pracy, która w tym przypadku gra główne skrzypce. Jeżeli myślimy o prowadzeniu takiej działalności samodzielnie, to od razu lepiej zrezygnujmy z tego pomysłu. Potrzebujemy przynajmniej jedną dodatkową osobę, która będzie przyjmować zgłoszenia i koordynować pracę osoby jeżdżącej i wykonującej naprawy.

Kolejną niewątpliwie ważną sprawą jest zgrany zespół, dzięki któremu będziemy mogli takie usługi hydrauliczne w ogóle wykonywać. Wielkość zespołu jest zależna od wielkości miasta oraz etapu, na jakim znajduje się firma. Na początku dwuosobowy zespół powinien w zupełności wystarczyć, jednakże z czasem przydałaby się również druga ekipa.

Pogotowie hydrauliczne powinno posiadać specjalistyczny sprzęt, na czele którego stoi oczywiście samochód. Doskonale sprawdzi się samochód używany i o małych rozmiarach – w sam raz, aby dojechać do klienta i dowieźć niezbędne narzędzia. Warto zainwestować w reklamę na samochodzie, aby być lepiej rozpoznawalnym na mieście.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.