×

Pomysły na aranżację wnętrz z wykorzystaniem tapet.

Pomysły na aranżację wnętrz z wykorzystaniem tapet.

taoetyDekorowanie domowych ścian to dla jednych problem z wyborem i decyzją, a dla innych doskonały sposób na to, by z dostępnych w sklepach możliwości stworzyć we własnym mieszkaniu coś, co zupełnie je odmieni. A pomysłów na aranżację wnętrz np. z wykorzystaniem nowoczesnych tapet jest mnóstwo!

Kiedyś, gdy tapety były niemal identyczne i dosłownie „wiały nudą” niewielu było chętnych na to, by z ich pomocą ozdabiać domowe ściany. Dziś czasu zupełnie się zmieniły, a mnogość możliwości związanych z tapetami na ścianach jest tak duża, że znajdzie się coś nawet dla mocno wybrednych. Nowoczesne tapety na ścianę to już nie tylko różne kolory, motywy, faktury i inspiracje, ale i nowatorska technologia, która sprawia, że są one trwalsze, służą długie lata i cieszą oko praktycznie w każdym domowym pomieszczeniu.

Jednym z ciekawych pomysłów na tapety w pokoju są te, z motywami iście geometrycznymi: trójkąty, kwadraty, ciekawie ze sobą zestawione trapezy, czy prostokąty potrafią stworzyć na ścianach salonu niesamowite wrażenie. Z jednej strony stonowane, z drugiej – energetyczne, przykuwające uwagę i pozwalające na odprężenie wzroku.

Wśród tapet do sypialni duże zainteresowanie wzbudzają te z delikatnymi motywami roślinnymi, niektóre subtelne, lekkie, sprzyjające zasypianiu i jednocześnie łączące nas z naturą, inne w nieco barokowym wydaniu, które przyciąga wzrok i sprawia, że sypialnia nie trąci monotonią, ale zachęca do dłuższego leżenia w łóżku i emocji.

W przypadku przedpokojów idealnie sprawdzają się wielokolorowe tapety w poziomie pasy: idealnie powiększają przestrzeń i sprawiają, że wydaje się ona bardziej przestronna, a przy tym przytulna. Wśród barw królują tutaj beże przeplatane z pasami błękitów i czekoladowych wariacji, oraz kolory jasne, szczególnie wybierane do wyjątkowo wąskich hall’i.

Ale prawdziwe pole do popisu dają tapety na ścianę w pokojach dziecięcych. Tutaj inspiracji jest tak wiele, że nie ma możliwości, by nie znaleźć dla własnego dziecka czegoś zachwycającego. Tapety jednokolorowe z niewielkimi motywami prosto z bajek, tapety całkowicie zadrukowane baśniowymi elementami, a nawet takie, które pozwalają na zaprojektowanie na nich własnego wzoru – zgodnie z pasjami i zainteresowaniami dziecka.

W poszukiwaniu tapet warto przemierzyć co najmniej kilka sklepów, które je sprzedają: tak, by mieć jak najszersze pojęcia o wyborze i cenach.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.