×

Pomysły na stworzenie nastroju – świeczniki i lampiony

Pomysły na stworzenie nastroju – świeczniki i lampiony

Podczas długich jesienno-zimowych wieczorów staramy się na wszelkie sposoby jakoś poprawić swoje samopoczucie. Ciemności za oknem już koło 16tej wcale nie muszą być przygnębiające, a wręcz przeciwnie. Pozwalają dłużej cieszyć się wspaniałym urokiem, jakiego przybiera nasze mieszkanie dzięki świeczkom. Do takich wieczornych nastrojowych niezbędników należą świeczniki oraz lampiony, które zresztą mają wiele zalet.

Czym właściwie różnią się jedne świeczniki od drugich?

Otóż świecznik jest niczym innym, jak po prostu stojakiem na świeczki. Modele dostępne na rynku przewidują właściwie wszystkie formy świeczek, które wsadzamy do świecznika. Od tea lightów, poprzez świece okrągłe, podłużne, aż po walcowate o różnych średnicach. Lampion natomiast jest bardziej zabudowaną modyfikacją świecznika.

Ponieważ posiada on szklany klosz, możemy z powodzeniem wykorzystywać go nie tylko w domu, ale i na zewnątrz. Jest to doskonały pomysł również latem, kiedy do późna przebywamy na dworze. Takie lampiony zapewniają światło, a także wprowadzają przyjemny nastrój.

Zarówno jedne, jak i drugie powodują, że wokół pojawia się przytulna poświata i bijące ciepłe światło, które jeszcze dodatkowo może zostać rozproszone poprzez lampion. Z taką atmosferą jesień i zima przestaną być ponurymi porami roku.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter