×

Pomysły na wystrój w 2020 roku – sprawdź, co warto wiedzieć

Pomysły na wystrój w 2020 roku – sprawdź, co warto wiedzieć


Rozpoczął się nowy, 2020 rok. W wielu dziedzinach nowy rok jest też początkiem nowego sezonu i wielu zmian. Standardem jest to, że próbuje się przewidzieć, co przyniesie dany rok.

Jaki będzie rok 2020 dla rynku meblarskiego i aranżacji pomieszczeń? Jakie są najnowsze pomysły i trendy, które będą królować w tym roku? Przyjrzyjmy się temu!

Kolory

Jeśli szukasz pomysłów na wystrój zgodnych z najnowszymi trendami, to warto rozpocząć poszukiwania od kolorów wnoszących ten powiew świeżości do wnętrza. W tej kwestii zauważyć można kilka dominujących nurtów. Pierwszym z nich są kolory pastelowe i wszystkie jasne, delikatne odcienie kolorów takich, jak zieleń, róż, beż. Z drugiej strony z aranżacji wnętrz wciąż nie znikają pasujące zarówno do klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych wnętrz brązy i szarości. Wniosek z tego taki, iż dominują kolory mające wnosić do przestrzeni spokój, poczucie błogości i możliwość relaksu, nawiązujące do barw występujących na łonie natury.

Materiały

Nowoczesny wystrój domu osiągniesz w podobny sposób, jeśli chodzi o materiały, z jakich korzystać można we wnętrzach. W tej kwestii również dominować ma natura i ponadczasowość. Stąd też w najnowocześniejszych wzorach meblarskich znajdziecie drewno pod każdą postacią, kamień, czy szkło, a także wełnę, czy skórę. Nie bez znaczenia jest temat stanu przyrody na naszej planecie, dlatego coraz śmielej do naszej codzienności wchodzą materiały z recyklingu. Wymienione materiały wyróżniają się uniwersalnością – stworzysz z nich zarówno klasyczne, jak i nowoczesne wnętrze domu lub mieszkania.

Modułowość

Skoro meble mają być uniwersalne i ponadczasowe za sprawą swoich barw oraz materiału wykonania, nie można zapomnieć również o uniwersalności pod względem funkcjonalności. Trendem ostatnich lat, który wciąż zyskuje na znaczeniu i nie zanosi się, aby miało się to zmienić w 2020 roku, jest modułowość mebli. Meble modułowe, czy też systemowe, są gotowymi kolekcjami mebli, spośród których wybiera się odpowiednie elementy i komponuje je we własną koncepcję w swojej przestrzeni. Ich zaletą jest to, że możemy je dowolnie wymieniać i dokupować kolejne elementy w miarę potrzeb. Niezmienna pozostaje jedynie baza – całą resztę komponujemy według własnego uznania. W ten sposób nawet kilka wnętrz stworzonych przy pomocy tego samego systemu modułowego może mieć zupełnie różny wymiar i inne elementy, które zostały wykorzystane podczas ich aranżacji.

Poszukujesz więcej pomysłów na to, jak urządzić dom lub mieszkanie w 2020 roku? Zapraszamy do Mebluj Dom

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.