×

Praktyczna, ładna, trwała – posadzka epoksydowa

Praktyczna, ładna, trwała – posadzka epoksydowa

posadzkaBuduje się coraz więcej w naszym pięknym kraju, czy to dróg, czy to fabryk, magazynów, parkingów wielkopowierzchniowych, centrów handlowych, itp. Przed firmami, które decydują się na wybudowanie obiektów przemysłowych lub handlowych rysuje się trudne zadanie doboru odpowiednich materiałów, z których będą wykonane poszczególne elementy budynku.

Jeżeli chodzi o powierzchnie podłogowe, to znakomitym rozwiązaniem może okazać się posadzka epoksydowa. Zdecydowanie powinien zwrócić na nią uwagę każdy, kto szuka odpornego, praktycznego tworzywa do zastosowania na podłodze.

Co to w ogóle jest ta posadzka epoksydowa? Warto zacząć od tego, z czego jest wykonana. Epoksyd to specjalny rodzaj żywicy, który powoduje, że w prosty sposób można otrzymać na podłodze efekt bardzo gładkiej i estetycznej powierzchni. Posadzkę epoksydową możemy założyć zarówno na małych, jak i bardzo rozległych płaszczyznach, efekt będzie zawsze ten sam. Może nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale takie posadzki epoksydowe wykorzystywane są niemal wszędzie, w wielu miejscach użytku publicznego, w bardzo wielu obiektach przemysłowych. Pewnie każdy z nas już wie, o jakie podłoże chodzi. Widujemy je na parkingach wewnętrznych, w marketach, magazynach, szpitalach, i nie tylko.

Czym charakteryzuje się posadzka epoksydowa? Pierwszą, ważną zaletą tego typu podłoża jest jego trwałość, solidność i wytrzymałość. Posadzka epoksydowa jest niezwykle odporna zarówno na działanie substancji chemicznych, jak i na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Po drugie, ten rodzaj posadzki jest bardzo łatwy w utrzymaniu i czyszczeniu. Ważnymi jej atutami są również nieścieralność oraz szczelność. Warto też wspomnieć o walorach estetycznych posadzki epoksydowej. Oprócz jej podstawowej, jednobarwnej, neutralnej wersji, jest też dostępna ładna, dekoracyjna posadzka epoksydowa, którą dostaniemy w wielu odmianach barwnych.

Posadzka epoksydowa staje się coraz bardziej uniwersalna. Oprócz miejsc użytku publicznego i obiektów przemysłowych, stosuje się ją coraz częściej dla użytku prywatnego, na przykład na tarasach domowych.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.