×

Praktyczne młynki do przypraw

Praktyczne młynki do przypraw

Młynek królikNie da się ukryć, że świeżo zmielone przyprawy są o wiele bardziej aromatyczne od tych gotowych, kupionych w torebkach. Nic więc dziwnego, że młynki do przypraw cieszą się coraz większą popularnością. Zdecydowanie najczęściej sięgamy po młynki do pieprzu i młynki do soli. To najpopularniejsze przyprawy w polskiej kuchni.

Młynki do przypraw – trendy

Jeśli zależy Ci na tym, by młynek do przypraw, który kupisz nie tylko dobrze się prezentował, ale także był ozdobą Twojej kuchni, sięgnij po młynki w ciekawych kształtach.

Na uwagę zasługują chociażby młynki w kształcie głowy królika. Zwracają uwagę nie tylko swoim oryginalnym wyglądem, ale i prostotą użytkowania. Tradycyjne pokrętło zastąpiono w nich dwoma uszami. Wystarczy je nacisnąć, by zmielić odpowiednią porcję przyprawy.

Rozwiązanie dla leniwych to elektryczne młynki, które w zasadzie same mielą przyprawy.

Jeśli zależy Ci na konkretnej grubości zmielonych przypraw, wybierz młynek, w którym można ją regulować przy użyciu specjalnej wajchy. Inne praktyczne rozwiązanie to młynki wyposażone w magnes. Możesz przytwierdzić je chociażby do metalowych drzwiczek lodówki, dzięki czemu zawsze będą pod ręką.

Oprócz tradycyjnych młynków wykonanych z plastiku czy metalu, do naszej dyspozycji są także młynki szklane, a nawet gumowe. Ich wybór jest na tyle szeroki, że zaspokoi nawet najbardziej wygórowane wymagania.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter