×

Praktyczne zaparzacze do herbaty

Praktyczne zaparzacze do herbaty

foto zaparzaczCoraz więcej z nas rezygnuje z wygodnej herbaty ekspresowej na rzecz klasycznej herbaty sypanej. To prawda, że herbata w torebkach jest o wiele prostsza i szybsza w przygotowaniu, jednak jej aromat i smak nigdy nie dorównają dobrej herbacie liściastej. Aby ułatwić sobie nieco parzenie tradycyjnej herbaty, dobrze jest sięgnąć po wygodne akcesoria.

Należą do nich chociażby zaparzacze do herbaty w najróżniejszej formie.

Do naszej dyspozycji są zarówno proste zaparzacze w formie niewielkich sitek, w których umieszcza się herbatę, jak i nieco bardziej zaawansowane tłokowe zaparzacze do herbaty. Tłokowe zaparzacze są o tyle wygodne, że można postawić je na stole i serwować w nich herbatę. Zwykle są to proste dzbanki, które pasują do każdej zastawy, dodatkowo wyposażone w zaparzacz. Dzięki wykorzystaniu tłoka, herbata parzy się bardzo szybko.

herbataPo kilkukrotnym dociśnięciu tłoka wydobywa się z niej cała esencja.

Aby przerwać proces parzenia, wystarczy ponownie posłużyć się tłokiem. Dzięki tego typu zaparzaczom parzenie herbaty przebiega szybko i bezproblemowo.

Tak zaparzoną herbatę dobrze jest podawać w tradycyjnych filiżankach lub eleganckich kubkach.

Świetnie sprawdza się zarówno w czasie codziennych kolacji w gronie rodziny, jak i w czasie nieco bardziej eleganckich spotkań z przyjaciółmi.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter