×

Pranie wykładzin

Pranie wykładzin

pranie-dywanowWykładziny dywanowe dla wielu osób są najlepszym rozwiązaniem na podłogę. Świetnie sprawdzają się one zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w hotelach, pensjonatach, biurach czy obiektach użyteczności publicznej.

Dlaczego warto wybrać wykładziny dywanowe?

Wykładzina dywanowa różni się od dywanu tym, że przykrywa całą podłogę, nie zaś jej część. Jest wiele różnych rodzajów wykładziny, które charakteryzują się różnym splotem, a także grubością. Wykładzina jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią mieć zimnej podłogi. Jej minusem jest jednak fakt, że trzeba o nią odpowiednio  i starannie zadbać, aby jak najdłużej zachowała swój ładny wygląd.

Czyszczenie wykładziny dywanowej

Podstawą utrzymania wykładziny dywanowej w czystości jest częste jej odkurzanie. Jeżeli pokój jest używany przez wiele osób, to czynność tę należy wykonywać nawet codziennie i nie dopuszczać do nadmiernego zanieczyszczenia się wykładziny. Oprócz częstego odkurzania niezbędne jest także pranie wykładzin. Najlepiej jest zlecić wykonanie tej czynności firmie, która specjalizuje się w praniu wykładzin. Piorąc wykładzinę dywanową należy pamiętać, aby nie dopuszczać do jej przemoczenia, bowiem można ją w ten sposób zniszczyć. Specjaliści, którzy zajmują się praniem dywanów, wykładzin i tapicerek używają do czyszczenia specjalistycznego sprzętu oraz profesjonalnych środków czyszczących. Dzięki temu efekt czystości będzie się długo utrzymywał, zaś wykładzina dywanowa długo nam posłuży.

Jak często prać wykładzinę dywanową?

Pielęgnacja wykładziny dywanowej często jest zaniedbywana, zwłaszcza w biurach i obiektach użyteczności publicznej. Tymczasem  odpowiedni sposób prania i konserwacji zapewni jej długą żywotność i ładny wygląd. Posiadacze wykładziny dywanowej powinni pamiętać o częstym jej odkurzaniu, a także i bieżącym usuwaniu plam. Czyszczenie pielęgnacyjne powinno się odbywać kilka razy w ciągu roku, zwłaszcza w miejscach często używanych, na przykład ciągach komunikacyjnych, zaś raz w roku wykładzina powinna być wyczyszczona gruntownie. Ze względu na fakt, że przy czyszczeniu ekstrakcyjnym wykładzina potrzebuje nieco czasu na wyschnięcie, działania takie najlepiej podejmować po godzinach użytkowania danego pomieszczenia.

Regularna pielęgnacja i konserwacja wykładziny dywanowej pozwoli na długie cieszenie się tym rodzajem podłogi.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.