×

Projektanci wnętrz – kiedy warto korzystać z ich usług?

Projektanci wnętrz – kiedy warto korzystać z ich usług?

Samodzielne aranżowanie domowego wnętrza jest dla jednych dobrą zabawą i prawdziwą przyjemnością, a dla innych koszmarem, z którym wcale nie chcą się oni mierzyć. Dlaczego?

Cóż, połączenie funkcjonalności przestrzeni z jej oryginalnym wyglądem przy założeniu, że wnętrze ma spełniać swoją rolę i być komfortowe do codziennego życia – wcale nie jest łatwe! I tu z pomocą przychodzą projektanci wnętrz.

Kim jest projektant wnętrz?

Architekt wnętrz, zwany też często ich projektantem jest specjalistą zajmującym się opracowaniem i przygotowaniem koncepcji tego, jak będzie wyglądała dana przestrzeń. Jego działania obejmują szereg prac w zakresie planowania wyglądu pomieszczeń domowych lub komercyjnych, ze szczególnym naciskiem na umiejętne połączenie ich przeznaczenia, funkcjonalności i wyglądu.

To właśnie projektanci wnętrz przygotowują – po rozmowie z klientem i poznaniu jego potrzeb związanych z daną powierzchnią, plan jej wyglądu, wystroju, rozmieszczenia mebli itd.

Co dokładnie robią projektanci wnętrz?

Zakres prac przy każdej koncepcji realizowanej przez projektanta wnętrz jest ściśle związany z tym, jaką wizją ma jego klient i co można w niej ulepszyć, by pomieszczenie uczynić wygodniejszym, bardziej funkcjonalnym i wręcz idealny do danego przeznaczenia. Na przykładzie projektantów z firmy www.abrys.net wymienić tu można takie działania, jak:

 • Przygotowanie planu urządzenia powierzchni, zgodnie z posiadanym przez klienta budżetem i jego oczekiwaniami
 • Dopasowanie wnętrza do jego roli i do potrzeb czy to całej rodziny, czy jednego mieszkańca
 • Połączenie wizji klienta z możliwościami wnętrza i technicznym opracowaniem jego udogodnień tak, by stanowiło ono spójną i komfortową całość
 • Przeprowadzenie procesu aranżacji od A do Z, od momentu pierwszego pomysłu, aż po całkowite wykończenie mieszkania
 • Realizowanie prac w szerokim zakresie: zarówno przy zleceniu odświeżenia mieszkania, jak i jego kapitalnego remontu
 • Kompletne nadzorowanie prac łącznie z etapem negocjacji cen u handlowców, zakupami mebli, akcesoriów i instalacji aż po remont czy budowę
 • Wykonanie kompleksowego pomiaru pomieszczeń i przygotowanie modelu jego aranżacji w wygodnej do podglądu formie 3D

Kiedy warto skorzystać z takiej usługi?

O skorzystaniu z usług architektów wnętrz warto pomyśleć wówczas, gdy nie mamy czasu na samodzielne zaplanowanie wymarzonego mieszkania lub po prostu nie mamy w tym kierunku talentów, umiejętności, doświadczenia albo zmysłu przestrzennego, który pozwoliłby zaplanować spójną całość.

Podobnie, jeśli zależy nam na oszczędzeniu własnego czasu i minimalizacji zaangażowania, to postawienie na projektanta wnętrz może okazać się strzałem w dziesiątkę. W ramach określonego budżetu otrzymamy tu zespół profesjonalistów do pomocy, konkretny plan pomieszczenia, możliwość jego zobaczenia w 3D i wsparcie przy zakupach poszczególnych mebli oraz wykończeniu przestrzeni.

Dla wielu osób jest to dziś jedna z najbardziej efektywnych i zarazem najszybszych metod na uzyskanie doskonale opracowanego mieszkania, biura czy nawet jednego pokoju.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • MySpace
 • Twitter