×

Projektowanie placu zabaw

plac zabaw

Projektowanie placu zabaw

plac zabawZanim zdecydujemy się na wygospodarowanie na osiedlu terenu na plac zabaw należy zadać sobie fundamentalne pytanie: chcemy zyskać spokój sumienia, czy bezpieczne miejsce zabawy dla dzieci w różnym wieku. Jeśli nasuwa nam się wyłącznie pierwsza odpowiedź, jesteśmy na złej drodze – projektowanie placu zabaw to trudne i wymagające wyobraźni zadanie i nie warto powierzać tego zadania byle komu.

Tylko firma specjalizująca się w podobnych projektach; taka, która na zabawie zna się jak nikt inny, godna jest podjęcia zlecenia, którego realizacja ma zaowocować nowoczesnym i atrakcyjnym placem zabaw dla dzieci w każdym wieku. Wyposażenie placu zabaw musi być na najwyższym poziomie – żadnych niedoróbek, prowizorek, kiepskiej jakości materiałów.

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość

Od jakości użytych materiałów zależy bowiem bezpieczeństwo dzieci. Już zbyt wiele razy słyszeliśmy o wypadkach na placach zabaw – stare zdezelowane zabawki mogą przyczyną urazów i wypadków. Świadomy zagrożenia płynącego ze źle wykonanego projektu oraz z doboru niewłaściwych zabawek projektant nigdy nie zaniedba swoich zadań. Bezpieczeństwo dzieci bawiących się na świeżym powietrzu jest najważniejsze. Nowoczesne zabawki, gumowe nawierzchnie do minimum ograniczające urazowość na placach zabaw oraz umiejętność przewidywania to warunki bezpiecznej zabawy. Jako że huśtawki, zjeżdżalnie, bujaki i karuzele wykorzystywane będą przez osoby w różnym wieku, trzeba im wszystkim zapewnić dogodne możliwości. Maluchy potrzebują sprzętów niskich i średniej wielkości; dzieci w wieku szkolnym lubią wyzwania, wysokości i… adrenalinę.

Stylowo, z pomysłem, wielofunkcyjnie

Najdoskonalsze zabawki projektowane z przeznaczeniem na place zabaw to zabawki wielofunkcyjne – zjeżdżalnie z domkami oraz linowymi pomostami; systemy huśtawek oraz ścianek wspinaczkowych. Dzieciaki doskonale odnajdują się w gąszczu możliwości: ich pomysłowość nie zna granic, a kiedy bawią się na bezpiecznym terenie, mogą oddać się szaleństwu bez obaw o skręcenie, złamanie czy otarcie. Wyobraźnia pracuje wtedy ze wzmożoną siłą i z banalnej zjeżdżalni wyłania się wieża zamku, pod którą zajeżdża właśnie przystojny książę… albo statek piracki… albo – kwestia wyobraźni. Ostatecznie wyposażenie placu zabaw zawsze staje się tym, czego projektant nie przewidział. W Stilum (http://www.stilum.pl) wiedzą, że projektant musi mieć wyobraźnię, bo Stilum z wyobraźni się wzięło – wyobrazili sobie perfekcyjny plac zabaw i wciąż wyobrażają go sobie na nowo. Z sukcesem. Albo raczej: z sukcesami.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.