×

Projektowanie szaf przesuwnych. Jak powinien wyglądać front? Jakie akcesoria są warte uwagi?

Projektowanie szaf przesuwnych. Jak powinien wyglądać front? Jakie akcesoria są warte uwagi?

front-szafy1
Szafy wnękowe są bardzo często wybierane przez inwestorów ze względu na szerokie pole możliwości ich dostosowania do wnętrz. I nie tylko jeśli chodzi o rozmiar, ale również jej wyposażenie jak ilość i rodzaj półek, drążków, a także wygląd.

Szafy przesuwne z lustrem – dlaczego warto?

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest umieszczanie we frontach szaf przesuwnych luster. Świetnie sprawdzają się one szczególnie w przypadku małych pomieszczeń, gdyż optycznie powiększają przestrzeń wnętrza. Bardzo ciekawym i praktycznym pomysłem jest użycie lustrzanego frontu do szafy, która znajduje się naprzeciwko okna. Dzięki temu uzyskamy również efekt doświetlenia pomieszczenia.

W jakich wnętrzach sprawdzą się szafy z lustrem?

Szafy z lustrzanym frontem sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Niezależnie od jego stylu – nowoczesny, tradycyjny, skandynawski – czy też jego wielkości. Są one dobrym rozwiązaniem do przedpokojów, szczególnie tych wąskich.

Szafy do przedpokoju z lustrem nadadzą wnętrzu złudzenia większej przestrzeni, dzięki czemu przy samym wejściu do domu, goście i domownicy nie będą mieli klaustrofobicznego wrażenia, które nierzadko możemy odczuć wchodząc w progi mieszkań np. w bloku. Zobacz więcej aranżacji przedpokoju tutaj.

Wady lustrzanych frontów

Lustro umieszczone na froncie szafy w sypialni nie musi być koniecznie dobrym pomysłem. W nim odbijać będzie się zarówno ład, jak i bałaganiarskie tendencje mieszkańca. Front poradzi sobie natomiast bez wątpienia z mało elegancką zawartością szafy. Lustro nie sprawdzi się w tych pomieszczeniach, w których znajduje się wiele drobiazgów.

Front lustrzany wymaga szczególnej troski i pielęgnacji. Łatwo dostrzec na nim ślady palców, a także kurz. Jego powierzchnia powinna być często przecierana płynem do mycia luster. Warto również zastanowić się nad słusznością wstawiania lustrzanej szafy do pokoju dziecięcego.

Jak ozdobić front szafy?

Charakter wnętrza można podkreślić dodatkowymi ozdobami na frontach szafy. Do tego szczególnie zachęca spora powierzchnia frontu, który może nawiązywać do stylistyki utrzymanej w pomieszczeniu lub być jego główną atrakcją. Możliwości dekoracji frontów szaf jest bardzo dużo.

front-szafy-w-kwiaty

Tapeta lub tkanina

Przeprowadzając remont pokoju i wprowadzając do niego nowe tkaniny czy tapety, warto dopasować do nich również wygląd frontów szafy. Tapeta, czy tkanina może zostać umieszczona na drzwiach, dzięki czemu mebel będzie idealnie wpasowywał się w aranżację wnętrza. Jeśli całość wnętrza utrzymana jest w neutralnych barwach, o wybranie tapetowego lub tkaninowego frontu możemy poprosić fachowca.

Fototapeta lub fotografia

Front szafy może być ozdobiony fototapetą lub fotografią z naszego własnego archiwum. Oklejenia wielkoformatową grafiką możesz dokonać zarówno samodzielnie, jak i poprosić o pomoc specjalistę. Doskonałym rozwiązanie jest zwłaszcza umieszczenie grafiki na szkle .

Jak jeszcze możemy ozdobić fronty?

Możliwości mamy naprawdę wiele. Od kolorowych folii, które imitować mogą barwne szkło, przez własne naklejki, aż do wyszukanych nowoczesnych grafik, które idealnie będą podkreślać charakter wnętrza i usposobienie jego mieszkańca.

Zobacz więcej na Komandor.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.