×

Projekty wnętrz – najczęściej popełniane błędy

Projekty wnętrz – najczęściej popełniane błędy

Na pewno zdarzyło Ci się wyjść na zakupy i natknąć się na przedmiot, który jawił Ci się jako doskonały element wyposażenia domu.

Na pewno zdarzyło Ci się wyjść na zakupy i natknąć się na przedmiot, który jawił Ci się jako doskonały element wyposażenia domu. Mogła być to lampa, obraz, ozdobny świecznik, cokolwiek – natychmiast wyobraziłeś sobie, jak będzie się komponować z aranżacja Twojego salonu czy kuchni. Oczywiście pod wpływem impulsu kupiłeś ten przedmiot i pełen ekscytacji rozpakowałeś go w domu, tylko po to, by odkryć, że Twój skarb, tak idealnie wyglądający na półce sklepowej, w Twoim mieszkaniu wygląda tandetnie, obskurnie, głupio – po prostu nie pasuje. Zastanawiasz się, gdzie popełniłeś błąd?

Większość z nas nie rozumie prostego faktu: projektowanie wnętrz wymaga specjalnego spojrzenia i zmysłu artystycznego. Często widzimy rzeczy, które wyglądają pięknie w sklepie, jednak to niekoniecznie znaczy, że będą wyglądać równie dobrze na półce w naszym domu. Projektanci wnętrz to rozumieją; wiedzą, jak kolor, oświetlenie, rozmiar pomieszczenia, skala i rozmieszczenie mebli i dekoracji wpływają na wygląd i charakter całości. Istnieje wiele błędów, które popełniamy, próbując aranżować wnętrza samodzielnie. Przyjrzyjmy się kilku najbardziej powszechnym:

1) Skala w aranżacji wnętrz

Czy wiesz, że umieszczając w pomieszczeniu zbyt dużo mebli i przedmiotów tej samej wysokości, sprawiasz wrażenie, że miejsce jest zagracone i niemiłe dla oka? Profesjonalny projektant wnętrz zdaje sobie sprawę, że idealnie urządzone wnętrze powinno wyglądać jak miasto z lotu ptaka – musi łączyć różne wysokości. Zbyt dużo małych rzeczy w pokoju sprawia wrażenie bałaganu, natomiast nadmiar dużych i ciężkich mebli powoduje jego optyczne zmniejszenie i uczucie klaustrofobii.

2) Opracuj budżet zanim wyjdziesz na zakupy

Wszyscy jesteśmy podatni na impulsywne zakupy. To nie znaczy jednak, że powinieneś wstrzymać się od kupowania jakichkolwiek przedmiotów, gdy jesteś na zakupach i przypadkiem zobaczysz coś, w czym się zakochasz; jednak zawsze zachowuj paragon, aby mieć możliwość zwrotu towaru do sklepu w przypadku, gdy okaże się, że nijak nie pasuje on do Twojego wnętrza.

Przed udaniem się do salonu meblarskiego zrób listę zakupów i miej przemyślany plan i budżet.

3) Jeżeli nie potrafisz – nie projektuj wnętrza samodzielnie

Nieważne, czy nie masz kompletnie pomysłu na zaaranżowanie pustej przestrzeni w stanie deweloperskim, czy chcesz jedynie odnowić wygląd Twojej sypialni czy kuchni – warto zatrudnić profesjonalistę, który świeżym spojrzeniem oceni sprawę i doradzi, co zrobić, aby Twoje wnętrze wyglądało idealnie. Warto zatrudniać projektantów, którzy nie tylko posiadają doskonały warsztat, ale również zmysł artystyczny – jak np. firmę Ememstudio z Poznania i panią Monikę Malinowską. Ememstudio stworzy projekt wnętrza prywatnego, publicznego lub komercyjnego, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby, budżet i wstępne idee każdego klienta. Twój dom jest wyjątkowym miejscem, dlatego zadbaj o to, aby jego wnętrze idealnie odpowiadało Twoim preferencjom.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.