×

Promienniki podczerwieni – innowacyjny system ogrzewania

Promienniki podczerwieni – innowacyjny system ogrzewania


Podczerwień to zjawisko wykorzystywane przez człowieka od wielu lat. Poskromiona przez wojsko i wykorzystana w systemach nawigacyjnych, następnie używana w medycynie, aż w końcu w naszych domach.

Promieniowanie podczerwone wykorzystywane jest w wielu dziedzinach naszego życia, z czego niekiedy nawet nie zdajemy sobie sprawy.

.

.

Jak działa grzejnik podczerwieni?

Działanie podczerwieni zostało również wykorzystane w nowoczesnym systemie ogrzewania, jakim są promienniki podczerwieni. Urządzenia te to innowacyjny system ogrzewania, pozwalający zapewnić ciepło zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Ogrzewanie na podczerwień to sposób na zdrowe i ekologiczne ogrzewanie naszego domu, tarasu czy garażu.

Grzejniki podczerwieni to urządzenia działające na podobnej zasadzie co słońce, które również emituje fale podczerwone. Wyobraźmy sobie spacer w chłodny dzień – gdy dotkną nas promienie słońca, poczujemy przyjemne i błogie ciepło, a chowając się cień, odczujemy nieprzyjemne zimno. Podobnie działa promiennik podczerwieni – grzejnik emituje krótkie fale podczerwone, które ogrzewają napotkane na swojej drodze obiekty tzn. ludzi, meble, podłogi czy ściany. Wszystko, co znajduje się w zasięgu grzejnika podczerwieni, poczuje błogie ciepło, bez względu na panujące warunki. Jest to całkowite przeciwieństwo stosowanych do tej pory form ogrzewania, które podnoszą wyłącznie temperaturę powietrza w pomieszczeniach, a dodatkowo nie są w stanie zapewnić nam komfortowych warunków na zewnątrz. Różnicę poczujemy również w szybkości działania – promienniki podczerwieni zapewnią nam ciepło w kilka sekund, co w przypadku konwencjonalnych form ogrzewania, które z reguły potrzebują długotrwałego rozpalania, jest niemożliwe. Należy również pamiętać o ogromnym atucie, jakim jest brak spalania, dzięki czemu pozbywamy się emisji szkodliwych spalin.

Grzejniki podczerwieni – wady i zalety

Grzejnik podczerwieni to rozwiązanie mające praktycznie same zalety. Sposób w jaki działają promienniki podczerwieni zapewni nam warunki cieplne, których nie są w stanie zastąpić żadne inne sposoby ogrzewania. Grzejnik elektryczny ogrzeje każdą osobę w swoim zasięgu w taki sam sposób, nie wpływając na temperaturę powietrza – takie rozwiązanie pozwoli zapewnić nam świeże i rześkie powietrze, bez nieprzyjemnej duchoty. Sposób działania pozwala również na zastosowanie urządzeń na zewnątrz, gdzie zapewnią takie same komfortowe warunki bez względu na panującą pogodę – jest to doskonałe rozwiązanie na taras czy balkonu. Kolejną zaletą jest szybkość działania – promienniki podczerwieni ogrzeją nas w kilka sekund i pozbawią problemu długotrwałego rozpalania i ciągłego dokładania do pieca. Innym aspektem przemawiającym za promiennikami ciepła jest ich prozdrowotne działanie – po pierwsze unikniemy naturalnej cyrkulacji powietrza, która powoduje wzbijanie się w powietrze kurzu oraz zanieczyszczeń, a po drugie przyczynimy się do działania na rzecz środowiska, nie emitując do atmosfery spalin będących wynikiem spalania.

Promienniki podczerwieni – rodzaje

Na rynku możemy spotkać wiele modeli promienników podczerwieni. Szukając odpowiedniego promiennika podczerwieni do użytku domowego czy na taras, z reguły będziemy mieli możliwość wyboru pomiędzy promiennikiem wolnostojącym, wiszącym lub ściennym w formie panelu grzewczego.

W wyborze odpowiedniego źródła ciepła powinien pomóc nam wykwalifikowany personel, który dobierze odpowiedni sprzęt do naszych potrzeb oraz przeznaczenia tak, aby zapewnić nam maksymalny komfort grzewczy.

Promienniki podczerwieni cena

Promienniki podczerwieni to ekonomiczny sposób na zapewnienie sobie przyjemnego ciepła. Grzejniki elektryczne nie są z reguły naszym głównym źródłem ogrzewania w domu, a dodatkiem do posiadanego już systemu, co daje nam ogromne korzyści. Dlaczego? Otóż często potrzebujemy dodatkowego ciepła np. podczas kąpieli w łazience czy przy majsterkowaniu w garażu. Stosując promienniki podczerwieni, nie musimy ogrzewać całego domu, a jedynie zapewnić sobie ciepło w pomieszczeniu, w którym akurat tego potrzebujemy – w ten sposób zaoszczędzimy na ogrzewaniu.

W okresie przejściowym lub do dogrzania konkretnych pomieszczeń, grzejniki podczerwieni sprawdzają się idealnie i korzystnie wpłyną na nasze finanse.

Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter