×

Przewijanie dziecka – bezpieczeństwo i estetyka

Przewijanie dziecka – bezpieczeństwo i estetyka

dziecko-2W większości przypadków rodzice myślą głównie o tym, aby dziecko przewijać w sposób bezpieczny oraz zupełnie higieniczny. Świeżo upieczeni rodzice rzadko kiedy zastanawiają się nad tym, czy wystrój pokoju dziecięcego będzie zupełnie odpowiedni. Tymczasem warto wiedzieć, że dobrze przygotowany kącik do przewijania będzie nie tylko estetyczny, ale również niezwykle wygodny.

Nie da się ukryć, że kosmetyki dla dzieci do przewijania trzeba dobierać według konkretnych standardów – dlatego ważne jest, aby rodzice zawsze przykładali do tego wagę, bo dobra jakość składników w kosmetykach jest sprawą kluczową. Sprawdźmy jednak, co jeszcze w kwestii przewijania dziecka warto zmienić, aby przebiegało ono bezpiecznie, zdrowo, ale również tak, że całe wnętrze będzie wyglądało estetycznie.

Jakość kosmetyków i mebli

Pierwszym zagadnieniem jest rzecz jasna jakość. Chodzi tutaj zarówno o jakość kosmetyków dla dzieci do przewijania, ale również o meble wykonane z dobrych, trwałych materiałów. Zacznijmy od tych drugich. Jeśli wybieramy specjalny przewijak, to dobrze, aby był on wykonany z materiału łatwego w czyszczeniu oraz przyjemnego dla skóry dziecka. Wszystkie twarde i zimne przewijaki będą powodowały, że czynność ta dla dziecka będzie niekomfortowa; warto więc decydować się na zmienianie futerałów albo przyjemny, łatwy w myciu materiał. Z kolei kosmetyki dla dzieci do przewijania muszą być wolne od substancji drażniących, szczególnie niebezpiecznych dla delikatnej skóry dziecka. Powinny być również bezwonne i antyalergiczne, dzięki czemu ryzyko występowania jakichkolwiek uczuleń jest minimalizowane. Jeśli tylko to możliwe, warto kupować je w aptekach. Ciekawym rozwiązaniem są również delikatne kosmetyki ziołowe, np. z subtelnie działającym rumiankiem.

Odpowiednie miejsce

Ważne jest, aby miejsce do przewijania było łatwo dostępne oraz proste w zagospodarowaniu. W przypadku posiadania sporego domu można wybrać choćby dwa takie pomieszczenia i zamontować specjalny przewijak w łazience, gdzie dziecko jest kąpane, a także w pokoju, gdzie spędza większość nocy czy dnia. W takim przypadku kosmetyki dla dzieci do przewijania powinny być zawsze pod ręką, natomiast przy samym przewijaku warto zamontować choćby kosz na pieluchy, dzięki czemu z każdą brudną pieluszką nie trzeba będzie biegać od razu do kosza. Nowoczesne stojaki do przewijania dzieci mogą być zarówno ułożone na komodzie, gdzie mamy dostęp do ubrań, jak również zamontowane w taki sposób, że boczne półeczki i wiszące kieszenie pozwalają na przechowywanie kosmetyków tuż przy rękach.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.