×

Rodzaje cery

Rodzaje cery

Warto poznać rodzaj swojej cery, aby wiedzieć w jaki sposób ją pielęgnować. Konkretne kosmetyki są do suchej, tłustej czy mieszanej. Wiele czynników ma na to wpływ, są to na przykład geny, płeć, klimat, tryb życia.

Jak rozpoznać typ cery?

Istnieje parę metod pomocnych w tym temacie. Wywiad bezpośredni z lekarzem lub kosmetyczką z pacjentem jest dobrym pomysłem. Analiza wizualna określi stan skóry. Badanie dotykowe pozwoli sprawdzić grubość skóry i jej jakość, pomocne są w tym specjalne aparaty. Lampa Wooda i badanie za jej pomocą to również pewien sprawdzony sposób.

Rodzaje cery – charakterystyka

Warto od razu rozróżnić rodzaj od typu cery. Rodzaj to cera sucha, tłusta i mieszana, a typ to wrażliwa, naczynkowa, odwodniona.

Cera tłusta charakteryzuje się produkcją za dużej ilości sebum, przez co rozszerzają się pory, powstają zaskórniki i skóra się błyszczy. Jest dość elastyczna, ale bywa poszarzała. Późno się starzeje i jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Cera sucha wynika z niedoczynności gruczołów łojowych, co prowadzi do matowienia, często się łuszczy i jest dość cienka. Naczynia krwionośne są rozszerzone. W przeciwieństwie do tłustej, ten rodzaj szybciej się starzeje i częściej powstają zmarszczki. Reaguje na złe warunki atmosferyczne.

Cera mieszana łączy cechy dwóch wyżej wymienionych. Kosmetyki prowadzą do podrażnienia, a czynniki zewnętrzne też mają swój wpływ. Zdarza się, że tego typu cera wymaga dwóch innych sposobów na pielęgnację. Pomocna będzie w tym celu kosmetyczka Świdnik.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.