×

Rodzaje drzwi do kabin prysznicowych

Rodzaje drzwi do kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe to oszczędność wielu istotnych rzeczy. Przede wszystkim, jest to oszczędność czasu, który codziennie jest tracony na wykonanie procedur higienicznych. Po drugie, jest to oszczędność wody, a wiec można stwierdzić, że prysznic jest rozwiązaniem ekologicznym. Ponadto, pozwala on znacznie zaoszczędzić miejsce w łazience. Chociaż oszczędność to częsta przyczyna wyboru kabiny prysznicowej, istnieją także takie warianty, które naprawdę ciężko jest nazwać niskobudżetowymi, ponieważ wyglądają one niezwykle atrakcyjnie a do tego pełnią wiele dodatkowych funkcji.

Drzwi do kabiny prysznicowej zajmujące najmniej miejsca

Jak się okazuje, drzwi do kabiny prysznicowej odgrywają jedną z najważniejszych ról w tym urządzeniu sanitarnym. To właśnie od drzwi zależy, ile miejsca będzie zajmował prysznic. Jeżeli wybrana zostanie najmniejsza możliwa kabina, ale do niej będą dopasowane nieodpowiednie drzwi, może to sprawiać kłopoty w użytkowaniu kabiny. A więc, jakie drzwi do kabin prysznicowych zajmują najmniej miejsca?

Jednym z najprostszych wariantów drzwi, są drzwi przesuwne. Takie drzwi pozwalają zaoszczędzić miejsce przed kabiną prysznicową, ponieważ nie posiadają one żadnego standardowego mechanizmu otwarcia. W sprzedaży dostępne są różne warianty takich drzwi. Na przykład, można znaleźć całe drzwi, przesuwane w jedną stronę, a można także nabyć drzwi, podzielone po środku, które rozsuwają się w dwie strony. Osoby, które zdecydują się na wybór takiej konstrukcji, powinny poważnie podejść do zakupu materiałów mechanizmu przesuwanego, ponieważ to od niego będzie zależało to, jak długo takie drzwi będą służyły.

Innym wariantem drzwi kabin prysznicowych, które nie zajmują dużo miejsca, są drzwi harmonijkowe, które można składać na jedną stronę albo rozsuwać na dwie strony w zależności od konstrukcji. Ten rodzaj drzwi zajmuje najmniej miejsca, ale niestety nie jest za bardzo szczelny i wymaga większego wysiłku do umycia.

Wejście walk in, które mogą posiadać kabiny prysznicowe, zajmuje najmniej miejsca, a mówiąc dokładnie, nie zajmuje żadnego miejsca, ponieważ takie wejście nie ma żadnych drzwi w ogóle. Oczywiście, w tym przypadku nie chodzi o to, żeby po prostu zrezygnować z montażu drzwi, lecz trzeba zamontować specjalną kabinę, która będzie chroniła łazienkę przed wodą spod prysznica.

Drzwi, które wymagają więcej miejsca

Oczywiście, drzwi uchylne będą wymagały więcej miejsca, aniżeli pozostałe rodzaje drzwi. Takie drzwi uchylne są zazwyczaj na zewnątrz kabiny. W tym przypadku wymagane jest miejsce przed prysznicem, żeby bezpiecznie otworzyć takie drzwi.

Drzwi uchylne mogą być jednostronne albo dwustronne. Przy tym, ten drugi rodzaj drzwi może otwierać się zarówno symetrycznie, jak i asymetrycznie. Taki wariant jest bardzo dobry dla rodzin z osobami starszymi albo niepełnosprawnymi, które bez żadnych trudności będą mogły wejść przez duże przejście.
Kabiny prysznicowe także mogą mieć mechanizm wahadłowy, który pozwala otwierać je częściowo na zewnątrz, a częściowo do środka.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.