×

Rodzaje ogrodzeń przydomowych

Rodzaje ogrodzeń przydomowych

bramy-slupskNa rynku znajdziemy ogromny wybór systemów ogrodzeniowych. Każdy z nich wyróżnia się w jakiś sposób na tle innych. Kiedy musimy się na jakieś zdecydować warto wcześniej zapoznać się z ich rodzajami. Niekiedy zdarza się, że nawet nie jesteśmy świadomi jakie  to rozwiązania są obecnie dostępne. Często decyzja pada na sprawdzone wzory bez wcześniejszego zapoznania się z propozycją firm.

Chyba najbardziej klasycznym z ogrodzeń jest siatka. Można zakupić ją jedynie ocynkowaną lub też powlekaną w różnych kolorach. Do plusów można zaliczyć z pewnością cenę jaką zapłacimy. Jest ona uzależniona przede wszystkim od średnicy drutu jaki został wykorzystany. Jeśli już się na nią decydujemy, pamiętajmy, aby nie oszczędzać kosztem materiału. Pręt powinien mieć średnicę minimum 4 mm, aby siatka była sztywna i wytrzymała długie lata. Podczas jej montażu można wykonać wylewaną podmurówkę lub też systemową. Ta druga jest przeważnie używana przy montażu tak zwanych ogrodzeń panelowych. Jest to obecnie bardzo popularne rozwiązanie. Jeszcze do niedawna tego typu ogrodzenia były uważane za przemysłowe. W chwili obecnej chyba nikt nie wątpliwości, że doskonale sprawdzają się do prywatnych zastosowań. Standardowe wersje produkowane są z pręta o średnicy 4 mm. Jako, że jest to przęsło to, aby było sztywne krępuje się je przeważnie w trzech miejscach. Na zamówienie można je pomalować na dowolny kolor za palety ral. To samo możemy zrobić z słupkami oraz obejmami. Tak dobrane elementy świetnie się komponują w przydomowym krajobrazie. Niestety minusem jest dość duża cena porównując je chociażby do siatki.

 

Jeśli jednak tego typu rozwiązanie nie bardzo nam się podoba można wybrać ogrodzenie kute. Wytwarzane jest ono z ozdobnych prętów spawanych ze sobą tworząc przeróżne wzory. Trzeba przyznać, że wygląda to wyjątkowo ładnie jednak ilość materiału jaki trzeba na nie poświecić skutkuje wysoką ceną za pojedyncze przęsło. Mówimy tu oczywiście o zakupie gotowych elementów w sklepach. Z drugiej jednak strony tak solidne ogrodzenie z pewnością wytrzyma wiele lat. Należy jedynie pamiętać, żeby co klika lat zabezpieczyć je przed korozją. Dla niektórych ważne jest natomiast, aby ogrodzenie zasłaniało widok naszego podwórka. Świetnie nadają się do tego sztachety. Montowane jedna obok drugiej skutecznie zakrywają nasza posesję. Do wyboru mamy wersje drewniane oraz metalowe. Wersja klasyczna czyli drewniana doskonale się prezentuje lecz trzeba pamiętać, żeby kupić sztachety sezonowane. W przeciwnym wypadku mogą być one mokre i pod wpływem słońca ulec wypaczeniu. Kolejnym problemem jest także ich regularna impregnacja, aby nie zniszczyły się wskutek wszelkich czynników atmosferycznych. Jeżeli chcemy uniknąć tych wszystkich problemów możemy zainwestować w sztachety metalowe. Są one wykonywane z blachy profilowanej o grubości 0,5 mm. Dostępne jest kilka wzorów więc każdy znajdzie na pewno coś dla siebie. Na zamówienie otrzymamy sztachety w wybranym przez nas kolorze, a wszystko to będzie ocynkowane i malowane proszkowo, by służyło nam jeszcze wiele lat. Wybór jak zawsze nie jest do końca oczywisty. Każdy kieruje się swoimi powodami przy wyborze. Warto jednak wcześniej chociaż sprawdzić co jest dostępne na rynku, aby później nie żałować.

Najsolidniejsze bramy w Słupsku tylko z firmą Styl-Metal.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.