×

Rodzaje regałów magazynowych

Rodzaje regałów magazynowych

Odpowiednie przechowywanie towarów jest istotne z wielu względów – przedłuża ich trwałość, zabezpiecza przed zniszczeniem oraz ułatwia odszukanie konkretnego produktu wśród setek innych. Dobrze wyposażony magazyn posiada różne systemy przechowywania, które przydają się w przypadku określonych towarów.

Podesty i pomosty

Instalowanie w magazynie podestów umożliwia pracownikom lepsze wykorzystanie całej powierzchni magazynu. Warto składować produkty „w górę” i rozbudowywać regały, niż poszerzać magazyn, np. powiększając budynek. Wytrzymałe i stabilne podesty pozwolą powiększyć powierzchnię na składowanie nawet o kilka razy. Ważne jest, aby można było łatwo je zamontować i zdemontować.

Regały półkowe

Regały to bardzo prosty system, który posiada różnorakie zastosowanie. Najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie konkretnego modelu do potrzeb magazynu. Do wyboru są regały ze sklepu www.regaly.biz, gdzie można zamawiać konkretne meble pod wielkość pomieszczenia.

Regały półkowe sprawdzają się w przypadku różnych zadań, także tych niezaplanowanych (np. nieprzewidziana nadwyżka towaru). Można je z łatwością zdemontować lub przenieść w inne miejsce. Odpowiednie systemy umożliwiają również dowolne modyfikowanie wysokości poszczególnych pięter, co jest istotne np. podczas wymiany asortymentu, rozszerzenia oferty lub zmiany wielkości magazynu. Regały mają bardzo dużą nośność, a przy tym nie wymagają pomocy fachowców w trakcie montowania.

Inny rodzaj regałów to te, które są przeznaczone do tzw. składowania lekkiego. Tego typu systemy są zaprojektowane z myślą o składowaniu ręcznym, czyli wykładaniu towarów bezpośrednio przez pracowników, a nie wózki widłowe. W tym wypadku wózki tylko podnoszą pracowników na odpowiednią wysokość, a dalej wszystko odbywa się ręcznie.

Najbardziej popularnym sposobem magazynowania jest łączenie przechowywania paletowego z przechowywaniem małym. Wygląda to w ten sposób – górne półki regałów służą do składowania palet, natomiast na niższych poziomach magazynowane są małe elementy.

Drive-in

W dużych halach montuje się specjalne regały paletowe typu drive-in, czyli tzw. wjezdne. Umożliwiają one składowanie sporych ilości towarów przy maksymalnym wykorzystaniu całej dostępnej powierzchni. W systemie znajdują się korytarze wewnętrzne oraz regały wyposażone w specjalne szyny, które służą do podtrzymywania palet. Korytarze umożliwiają poruszanie się wózków w korytarzach, przy czym widły z towarem mogą być podniesione wyżej niż mają być składowane.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.