×

Różne dywany do każdego wnętrza

Różne dywany do każdego wnętrza

dywanDywan to gruba tkanina dekoracyjna, która obecnie przeznaczona jest do przykrycia podłóg. Dawniej dywany służyły też do zdobienia ścian, dlatego było na nie tak duże zapotrzebowanie. Dywany mogą być tkane maszynowo albo ręcznie. Pierwsze dywany pochodzą z Iranu, Indii oraz Pakistanu. Dywany tkane ręcznie wykonane są bardziej precyzyjnie oraz dokładnie. Przy wyborze dywanów tkanych maszynowo warto dodatkowo sprawdzić jego wagę, gęstość, a także materiał, z którego jest wykonany.

Przy kupnie dywanu trzeba zwrócić uwagę na wiele jego cech. Ważne jest na przykład wykończenie runa. Wyróżnia się na przykład dywany typu shaggy. Cechuje je długie, około dziesięciocentymetrowe runo. Są one miękkie, bardzo przytulne oraz sprężyste, dzięki czemu nadają się do sypialni bądź pokoju dziecka. Oprócz tego dostępne są też dywany shaggy cut&loop, czyli dywany z wysokim runem oraz wyciętym w nim wzorem. W sklepach dostępne są też dywany gładkie, które mają krótkie włosy, nie dłuższe niż trzy centymetry. Jest to najpopularniejsza grupa dywanów, którą można uznać za uniwersalną, ponieważ pasuje do każdego pokoju i wnętrza. Wśród typów dywanów znajdują się też dywany carving, które inaczej określa się, jako nierówno przycinane. Zamiast nitek takiej samej długości mają one niejednolite runo. Jest to nowy i bardzo popularny trend, który pozwala uzyskać efekt 3D. Wiele osób decyduje się też na dywany bez runa, czyli tak zwane sizal.  Niezwykle popularne są też dywany bezrunowe, szorstkie i twarde, które wykonane są z różnych materiałów, takich jak na przykład skóra bądź inne sztuczne materiały. Jest to idealny wybór dla alergików i osób, które mają w domu zwierzęta gubiące sierść. Dywany warto dopasowywać do kolorów i mebli, które zastosowane są we wnętrzu. Warto, zatem wziąć pod uwagę trendy, a także zapamiętać, że jeśli chodzi o dywany, to modne jest łączenie na przykład różnorodnych faktur, nieregularnych kształtów bądź wyraźnych wzorów.

Dywan jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego wnętrza. Ociepla oraz wycisza pomieszczania, a dobrze dobrany z pewnością będzie świetnie wyglądał. To, jaki dywan kładzie się na podłodze w jadalni czy sypialni, ma znaczenie przede wszystkim estetyczne, dlatego warto przyłożyć się do jego wyboru. Niektóre dywany są odporne na zabrudzenia, co oznacza, że mają podwyższoną odporność na zabrudzenia, jednak nie gwarantują tego, że da się usunąć z nich wszystkie plamy. Ponadto są też takie dywany, które są odporne na chłonięcie wilgoci z powietrza czy też odporne na wodę.

Więcej o dywanach znajdziesz tu: http://bbhomeonline.pl/pol_m_Produkty_Dywany-224.html

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.