×

Salon jako wnętrze reprezenatacyjne

Salon jako wnętrze reprezenatacyjne

Najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w każdym domu to salon. Zwykle to tam przyjmujemy gości – to pierwsze miejsce, które oglądają, odwiedzając nasz dom. Tym bardziej warto zadbać o to, by nasz salon odpowiednio dobrze się prezentował. Jak osiągnąć taki efekt?

Po pierwsze, rezygnujemy ze wszystkich zbędnych mebli. Obowiązuje zasada, im mniej tym lepiej. Mniejsza ilość mebli ułatwia utrzymanie porządku. Z tego samego powodu rezygnujemy z przesadnie dużej ilości ozdób.

Wystrój salonu powinien być starannie rozplanowany. Jeszcze przed rozpoczęciem aranżacji, wybieramy kolorystykę i stylistykę, w jakich będzie utrzymany nasz salon. Rozrysowujemy szkic mieszkania i rozmieszczamy na nim meble. Później przystępujemy do realizacji swojego planu, zachowując przy tym konsekwencję.

W salonie powinien panować bezwzględny porządek. O ile w sypialni, czy garderobie możemy pozwolić sobie na delikatny bałagan, w salonie jest to niedopuszczalne. Dlatego zabierając się za sprzątanie, najlepiej jest rozpoczynać właśnie od salonu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter