×

Salon kąpielowy

Salon kąpielowy

W dzisiejszych czasach coraz częściej odchodzi się od małych, niewygodnych łazienek o niewielkiej powierzchni. Jeśli tylko metraż mieszkania lub domu Ci na to pozwala, warto pomyśleć o zaaranżowaniu salonu kąpielowego.

 

Salon kąpielowy to łazienka, która służy nie tylko dbaniu o higienę, ale także relaksowi. W związku z tym oprócz wanny i umywalki znajdziemy w niej także inne przedmioty i meble, których zwykle nie kojarzy się z łazienką.

 

Podstawowym meblem, który może stanąć w salonie kąpielowym jest toaletka. Niewielka szafka służąca do przechowywania kosmetyków, połączona z lustrem to marzenie każdej elegantki. Warto zadbać także o odpowiednie oświetlenie, które ułatwi wykonywanie makijażu. Jeśli w pomieszczeniu, które przeznaczysz na salon kąpielowy nie ma okna, postaw na niewielkie lampki umieszczone po obu stronach lustra.

 

Pozostałe umeblowanie to kwestia gustu. Jeśli lubisz czytać, w Twoim salonie kąpielowym może znaleźć się niewielka biblioteczka. Jeśli preferujesz słuchanie muzyki, umieść tam odtwarzacz i kilka ulubionych płyt. W salonie kąpielowym powinny pojawić się także świeczki i olejki aromatyczne, które sprzyjają tworzeniu pozytywnego nastroju.

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter