×

Salon łazienkowy – jak go zaaranżować?

Salon łazienkowy – jak go zaaranżować?

Salon łazienkowy to coś więcej niż zwykła łazienka. Miejsce wypełnione spokojem, w którym możemy dowolnie oddawać się relaksacji, zabiegom upiększającym, zwyczajnej rutynie higienicznej. Niesie w sobie element luksusu, na który obecnie prawie każdy może sobie pozwolić. Jak poczuć się otoczonym prawdziwym luksusem, niczym nieustępującym najlepszym SPA i jak sprawić, by nawet pospolita łazienka zamieniła się w takowy, a jednocześnie idealnie odzwierciedlała nasze upodobania, styl życia i podejście do niego, o tym poniżej.

Metraż

Absolutnie niezbędną sprawą, którą musimy wziąć pod uwagę przy zamyśle stworzenia przestrzeni, którą chcemy przeznaczyć na nasz salon łazienkowy jest metraż.

Tradycyjne podejście każe nam dzielić przekonanie, że im więcej, tym lepiej. Jedynymi właścicielami niesamowitych łazienek byli posiadacze dużych domów. Obecnie trend ten zaczyna upadać, bowiem dzięki niestandardowemu podejściu do projektowania mebli łazienkowych, których zasadniczym zadaniem jest wielofunkcyjność, metraż jest sprawą drugoplanową, a wszystko czego potrzebujemy możemy bez problemu umieścić w małej nawet przestrzeni, czemu sprzyja modny obecnie minimalizm.

Nowoczesną i dość oryginalną metodą jest potraktowanie przestrzeni jak białej kartki. Idąc za przykładem zagranicznych projektantów małych mieszkań, urządzić można łazienkę w dowolnym pomieszczeniu, wybierając najwygodniejsze, na przykład w salonie, lub jeśli pomysł ten jest dla nas zbyt ekstrawagancki, to w sypialni. Zyskujemy tym połączeniem niesamowite wykorzystanie najlepiej oświetlonych i najwygodniejszych pokoi, ale i otwarcie przestrzeni niczym w loftach lub nowoczesnych apartamentach hoteli kilkugwiazdkowych.

Dobór wyposażenia

Wanna. Element niezbędny w salonie łazienkowym. Ale czy na pewno? W tej kwestii podejście zaczyna się zmieniać, bowiem pod naporem krytyki zwolenników prysznica nie ma już jednego dobrego rozwiązania.

Jeżeli zdecydujemy się na wannę, to wybór nadal jest zamknięty w kilku najpopularniejszych i standardowych rozwiązaniach (emaliowana, plastikowa, szklana), opakowanych w klasyczne oraz stylizowane wydanie, ze zmiennymi cechami w postaci wpuszczenia w podłogę lub obudowania ze schodkami, przywodzącymi na myśl baseny. Obecnie nadal polecane wanny, to te łączące funkcjonalność kabiny prysznicowej, jacuzzi i sauny.

Jeśli wybierzemy prysznic, to również musi on nieść dodatkowe korzyści – od lat nie spada popularność tych z biczami wodnymi, masażami i deszczownicami. Zewnętrzna obudowa i wygląd również są ważne, a przez użytkowników brane są pod uwagę wciąż nie tylko walk-in, ale i od paru lat dobrze na rynku konsumenckim plasujące się głębokie brodziki.

Podejście ekologiczne odzwierciedla się również w chęci urządzenia luksusowego salonu łazienkowego, bo chociaż ciężko wyobrazić sobie u jego użytkownika chęć oszczędności wody i portfela, to już zachowanie planety dla potomnych jest świeżym trendem w kwestii wyposażenia łazienek. Na popularności zyskują prysznice z ekologiczną, okrojoną wersją dodatków, jednak baterią i słuchawką, a nawet deszczownicą dostosowaną do najnowszego designu, który łączy w sobie funkcjonalność z wygodą i wyglądem. Innym odzwierciedleniem tego trendu jest okrojony, ale modny wybór dodatków, a nawet całych materiałów naturalnych – jak kamień, drewno.

Nie zależnie od wyposażenia, na jakie się zdecydujemy, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Wszystkie elementy muszą tworzyć zwartą całość, którą jak w palecie barw możemy dobierać uzupełniająco lub kontrastowo. O dobrym efekcie często decydują małe detale, dopracowane do perfekcji. Nie oszczędzajmy na salonie, w armaturze sanitarnej jakość ma przełożenie na trwałość i cenę.

Więcej informacji tutaj.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.