×

Salon nowoczesny czy stylizowany na ubiegłe lata?

Salon nowoczesny czy stylizowany na ubiegłe lata?

To, w jakim stylu urządzamy swój dom świadczy o nas samych, jednakże czasem zdarza się, że w pogoni za tym co modne i nowoczesne, przestajemy zwracać uwagę na funkcjonalność wybieranych przedmiotów. Zamiast szukać tego, co jest praktyczne, ale i estetyczne, wybieramy tylko to co modne, zaś każdy projektant wnętrz przyzna, że najważniejsze to aranżować zgodnie ze swoim własnym gustem i przyzwyczajeniami.

Salon nowoczesny i jego zalety

Chodzi o to, żebyśmy we własnym domu czuli się swobodnie i żebyśmy w nim wypoczywali, a nie martwili się np. o to, czy nasza pociecha nie potłucze szklanego stolika wartego 10 tys. zł. Właśnie dlatego dylematy dotyczące stylizacji salonu na nowoczesny lub retro zawsze powinny być rozstrzygane w kontekście naszego indywidualnego poczucia komfortu. Jeśli chodzi o styl nowoczesny to sprawdza się on w niewielkich mieszkaniach, ponieważ odznacza się dużą funkcjonalnością.

Jeden mebel często pełni dwie lub więcej ról, np. stolika i schowka. Ponadto wśród nowoczesnych mebli znajdziemy zarówno duże, jak i małe modele. W przypadku stylizacji retro, brak miejsca w salonie okazuje się pewnym problemem.

Niekiedy jednakże trudno jest się oprzeć zaprojektowaniu wnętrza, w którym każdy przedmiot posiada swoją historię.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter