×

Schody w domu – co warto wiedzieć

Schody w domu – co warto wiedzieć

Schody to niezbędny element w każdym piętrowym domu. Dzięki nim można swobodnie przemieszczać się między poziomami. Odpowiedni dobór schodów przekłada się na komfort ich użytkowania, dlatego nie powinniśmy bagatelizować tej kwestii.

1415845_stairs_qruquiusJuż na etapie wybierania projektu, warto zwrócić uwagę na schody. Ważne, by były odpowiednio szerokie, tak by można się było po nich swobodnie poruszać. Zwracamy także uwagę na ulokowanie otworu w stropie, ponieważ od tego zależy, gdzie umieścimy swoje schody.

Bardzo duże znaczenie ma też rozstaw i szerokość stopni. Schodki powinny być rozmieszczone tak, by bez trudu pokonywać je jednym krokiem. Ich głębokość powinna być natomiast taka, by swobodnie mieściła się na nich stopa. Zwykle wybiera się stopnie o szerokości 30 cm.

Po kwestiach czysto technicznych przychodzi czas na walory estetyczne schodów. Decyduje o nich przede wszystkim materiał, którym je pokryto. W ostatnim czasie największą popularnością wśród inwestorów cieszą się schody z drewna. Jeśli zdecydujemy się na wersję lakierowaną, warto zadbać o umieszczenie na poszczególnych schodkach antypoślizgowych dywaników.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.